GÜZELLİK allmagazine

TIRNAKLARA BAKIM MOLASI

Bakımlı görünmenin anahtarı olan tırnaklar için evde bakımı ip uçları.

Bakımlı eller ve tırnaklar güzel bir kadının imzası diyebiliriz. Ancak her zaman maniküre gidecek veya uzun uzun bakım yaptıracak vaktiniz olmayabilir. Vaktimiz yok diye ellerimizi unutacak değiliz elbette. İşte size 4 maddede evde dinlenirken yapabileceğiniz tırnak bakım ip uçları.

  1. Önce hijyen!

Her zaman olduğu gibi tırnak bakımında da kullanılacak tüm aletlerin sterilizasyonu çok önemli. Bu nedenle ilk olarak malzemelerinizi uygun çözeltilerle temizlemelisiniz.

  1. Doğru tırnak makası ve törpüsünü seçin.

Tırnaklarınızı uzun ya da kısa kullanmak sizin tercihiniz. Tırnaklar için uyumlu alet tercihi işinizi kolaylaştıracaktır.

  1. Tırnak etlerini temizleyin.

Tırnak etleri ellerinizin güzel görünümünü anında mahvedebilir. Onlardan kurtulurken işinizi kolaylaştırmak için yapmanız gereken öncesinde ellerinizi sabunlu suda bekleterek etleri yumuşatmak olabilir. Sonrasında bir katikül temizleyicisiyle kolaylıkla kötü görünümden kurtulabilirsiniz.

  1. Bakım yağları kullanın

Tırnaklarınızın kuru görünümünden kurtulmak için temizlik işleminden sonra tırnak bakım yağlarından ya da doğal yağlardan yararlanabilirsiniz.