GÜZELLİK allmagazine

TENİNDE YAZ BİTMESİN!

Bronz ten vazgeçilmezimiz. Peki bronzluğu korumak için neler yapılmalı? İşte ten renginizi korumak için dikkat etmeniz gerekenler...

Yaz tatilleri yavaş yavaş yerini ofis günlerine bırakmaya başladı. Sıra geldi günlerce güneşlenip yakaladığınız bronz teninizi şehir hayatınıza taşımaya! Gelin bronz teninizin daha uzun süre kalıcı olması için dikkat etmeniz gereken şeylere göz atalım.

  1. Öncesinde kese yapın.Daha kalıcı bir bronzluk istiyorsanız cildinizi hazırlamaya güneşlendiğiniz günlerden başlamanız en doğrusu olacaktır. Bunun içinse güneşlendiğiniz süre boyunca cildinize hafif kese uygulaması yapabilir halinde tatlı badem yağı türünden bir bakım ürünüyle korumak gerekir. Bu bakım etki süresini uzatır ve bronzluğun korunmasına yardımcı olur.
  2. Su için!Bronzluğun korunması için bol su içilmesi önemlidir. Derinin nemi için içeriden su kaybının önlenmesi bronzluğun daha uzun süre korunmasına yardımcı olur ve derinin kuruyup yıpranmasını engeller.
  3. C Vitamini tüketin.C vitamini cildinizde nem bariyerini güçlendireceği için C vitamin tüketimini artırmalısınız. Maydanoz ve yeşil biber bu dönemde bolca tüketilebilir.
  4. Epilasyon yöntemlerinize dikkat edin.Bronzluğun korunması adına epilasyon için yapılan sir ağda, agresif kese uygulamalarından uzak durulmalıdır. Bu uygulamalar cildin üst tabakasını da incelteceği için bronzluk süresini kısaltacaktır.
  5. Otobronzan kullanın.İçinde DHA bulunan otobronzanlar güneş altında sere serpe yatarak elde edilen ya da solaryum ile sağlanan bronzlaşmadan çok daha tehlikesiz bir bronzlaşma aracıdır. Elde edilen bronzluğu korumak için bu yönteme başvurabilirsiniz. Yeter ki diğer bronzlaşma seçeneklerinden uzak durun.