GÜZELLİK allmagazine

SABAH RUTİNİNİZİ GÜNCELLEYİN!

İnsanlar rutinlerine bağlı olmalı ancak geleneklerine de yararlı şeyler üzerine oluşturmalı. Bu sabah ritüellerini dikkate alın!

Günlük yaşantımızın hızıyla ihmal ettiğimiz sabah sporu ve kahvaltılarıyla beraber düzensiz bir sindirim ve yaşam kalitesinin düşmesi kaçınılmaz hale geliyor. Peki yaşam kalitemizi ve enerjimizi yükseltmek için sabahları napmalı?

 

1) Mineralli su ile yüzünüzü yıkayın

Soda, mineraller bakımından oldukça güçlü olduğu için cildinize iyi gelecek bir rutin olabilir. Her gün yapamasanız da ara ara yüzünüzü sodayla yıkamak canlandırıcı bir etki yaratarak daha iyi görünmenize yardımcı olur.

 

2) Pratik esneme hareketleri ile dinç kalın

Sabah uyandığınızda yapacağınız birkaç esneme hareketiyle güne kendinizi daha iyi hissederek başlayabilirsiniz. Temel esneme hareketleri başlangıç için iyi bir adım!

breakfast

 

3) Sabah krallar gibi ye!

Besin değerleri açısından zengin bir kahvaltı hem metabolizmayı hızlandırır hem de sizi yeni güne daha iyi hazırlar. Aynı zamanda motivasyon için sabah kahvaltısını güzel yapabilmek çok önemli.

 

 

 

4) Limonlu su ile metabolizmanızı hızlandırın

Limonlu suyun saymakla bitmeyen faydalarına merhaba! Sabah uyandığınızda limonlu su içmek hem sindirimi hızlandırmaya hem de açlığı azaltmaya birebir. Aynı zamanda antioksidan özelliği olan limonla toksiklerinizden arınırken sindiriminizi ve vücudunuzu kuvvetlendirin. Limonu es geçmeyin!