MAKYAJ Dilruba Karaköse

LİKİT AYDINLATICI KULLANMANIN 5 YOLU

Strobing tekniğiyle beraber likit aydınlatıcıların kullanım alanı artıyor.

Yüzü aydınlatmak ve boyutlandırmak için kontür, hala makyaj rütinlerinin vazgeçilmez aşamalarından. Her ne kadar tahtını vermese de strobing tekniği de en az kontür kadar trend ve olmaya da devam ediyor. Pudra formundaki aydınlatıcıların yanı sıra likit aydınlatıcılar son dönemde pek popüler. Bakalım likit aydınlatıcıları 5 farklı yolla nasıl kullanabiliriz;

 1. Baz olara

Nemlendiricinizi sürdükten sonra, makyajınıza temel oluşturması ve cildinizi daha canlı göstermesi için bir miktar likit aydınlatıcıyı baz olarak yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Nars Illuminator 115 TL

 2. Nemlendiriciye karıştırarak

Makyaj yapmak istemediğiniz ama yüzünüzün sağlıklı ve canlı gözükmesini arzuladığınız günlerde, aşırıya kaçmadan aydınlatıcınızı günlük nemlendiricinize karıştırabilirsiniz.

NYX Born to Glow Liquid Illuminator 34.95 TL

 3. Fondötenle birlikte

Eğer fondöteniniz mat bitişli ve biraz daha aydınlık bir görüntü elde etmek istiyorsanız, favori fonföteninize likit aydınlatıcı karıştırmak güzel bir cilt için oldukça pratik.

Sleek Barekissed Illuminator 46.90 TL

 4. Far olarak

Parlak, gözünüzü daha büyük ve canlı gösterecek bir farınız yoksa parmak ucunuzla göz kapağınıza küçük dokunuşlarla likit aydınlatıcınızı far olarak kullanabilirsiniz.

L’oreal True Match Highlighter 50 TL

5. Lipgloos etkisi yaratmak için

Elmacık kemikleriniz, göz pınarlarınız, kaş kemiğiniz ve burnunuzun üstüne uygulayarak “Strobing” tekniğini kullandığınız aydınlatıcınızı hiç lipgloss olarak kullanmayı denediniz mi?

Maybelline Strobing Liquid 37 TL

 

HAZIRLAYAN DİLRUBA KARAKÖSE