MAKYAJ Ezgi Şuekinci

DOĞALA DÖNÜŞ

Doğal makyaj, 2018’in en havalı stili desek?

İlkbahar-yaz sezonu için havalı makyaj trendleri avına çıktıysanız doğru yerdesiniz! Zira bu yazımızda 2018’in en stil görünümünün anahtarını söylüyoruz; doğal makyaj! Birkaç sezon önce başlayan ve günümüzde de hükmü geçen “makyajsız makyaj” trendi, hız kesmiyor. Defilelerden, kırmızı halıya ve oradan da sokaklara taşınan bu furya sevilmeyecek gibi değil. Doğala dönüşün temsilciliğini üstlenen, nude tonlarının hakimiyetindeki bu makyaj stili, ilkbahar-yaz aylarında en yakın arkadaşınız olmak için can atıyor. Sizin yapmanız gereken tek şey ise ona ufak bir şans vermek!

O halde gelin hep birlikte sizin için hazırladığımız “Doğal Makyaj Nasıl Olur?” rehberimizi inceleyelim!

Kusursuz Cilt

Doğal bir makyaj görünümü elde etmek için ihtiyacınız olan en önemli şey kuşkusuz sağlıklı bir cilt. Bu konuda başarılı olmak istiyorsanız müttefikleriniz arasına “güzellik rutini”ninizi mutlaka eklemelisiniz. Çünkü açılmış gözeneklerden, yersiz kızarıklıklardan kurtulmanın ve doğala dönüş yapmanın en etkili yollarından biri temizlik ve güzellik rutini diyebiliriz. Hafif ve sıvı formlu, organik ürünleri tercih etmeniz ise sürecinizi hızlandıracaktır.

Kusurları Gizle

Cilt bakım rutininizi aksatmadan uyguladınız ve istediğiniz sağlıklı ve parlak cilde sahip oldunuz. O halde ikinci adımınız, yüzünüzde kalan kusurlu bölgeleri kapatmak olabilir. İçeriğinde zararlı maddelerin bulunmadığı ince formlu kapatıcılar, göz altı halkaları gibi rahatsızlık duyduğunuz kusurlarınızı kapatmanız konusunda sizden yardımlarını esirgemeyecektir.

Nude Gözler

Doğal bir makyaj için en önemli adımlardan biri de abartıdan uzak olan gözler desek yanlış söylemiş olmayız. Mat görünümlü bir far bazı üzerine kondurduğunuz hafif ışıltılı bir far sizi doğala götürebilir.

Kahverengi Maskara

Kadınlar olarak maskaraya olan sevgimiz asla bitmeyecek. Çünkü gözleri ön plana çıkarmanın yolu onlardan geçiyor. Ancak konumuz doğal görünümlü bir makyaj olduğu için maskaraları da biraz yumuşatmamız gerekebilir. Siyah yerine kahverengi bir maskara tercih ederseniz bu isteğiniz layıkıyla yerine gelecektir. Elbette ürünün kalitesini ve işlevini göz ardı etmemek şartıyla!

Natürel Dudaklar

Doğal görünümün sağlayıcılarından biri de kesinlikle açık tonlu ve ışıltılı rujlar. Dudaklarınızı sanki hiç ürün kullanmamışsınız gibi boyayabilir ve hayali kurduğunuz makyaj stiline ulaşabilirsiniz!

YAZI EZGİ ŞUEKİNCİ