MAKYAJ Nilay Yalçınkaya

10 ADIMDA MÜKEMMEL SELFIE

Neden selfie çeken ünlüler bu karelerde harika ötesi görünüyor? Herkesin farklı bir yöntemi vardır.

Neden selfie çeken ünlüler bu karelerde harika ötesi görünüyor? Herkesin farklı bir yöntemi vardır.  İşte ALL editörlerinin selfie konusundaki tüyoları…

ANINDA ENERJİK GÖRÜNÜN

Kirpiklerinize hacim verecek ve daha dolgun görünmesini sağlayacak bir maskara… Yanaklarınıza pembe veya şeftali tonlarındaki allık… İşte anında fresh bir görüntü!

all-magazine-selfie-guzellik6

YÜZ HATLARINIZI BELİRGİNLEŞTİRİN

Daha ince ve belirgin yüz hatlarına sahip olmak için makyajınızda kontörleme tekniklerini deneyin. Bunu sağlamak için elmacık kemiklerinizin altına bronzlaştırıcı ya da koyu tonda pudra sürün. Daha zarif bir burun içinse yüzünüzden iki ton koyu bir fondöteni fırça yardımıyla burun kemiklerinizin yanına sürün. Daha sonra bunu teninize yedirin ki böylece normal cilt tonunuzdan daha koyu bir gölge oluştursun. Bu çizgileri birbirlerine ne kadar yakın tutarsanız burnunuz o kadar ince görünür. Ve son olarak daha da zarif bir burun için burun kemiğinizin üzerine biraz highlighter sürün.

GÜLÜMSEYİN

Selfie’nizi çekerken dudaklarınızı büzüp seksi pozlar vermek yerine daha sevimli görünmeye çalışın. Bu durum takipçileriniz tarafından daha sempatik karşılanacaktır.

all-magazine-selfie-guzellik3

AÇINIZI BELİRLEYİN

Fotoğrafınızı çekmeden yüzünüzün hangi tarafından en iyi görüntüyü verdiğini belirleyin. Profilden mi yoksa karşıdan mı daha fotojeniksiniz? En iyi sonucu almak için ayna karşısında biraz mesai harcayın ve en doğru açıyı veya açıları tespit edin.

AYNADA UZMANLAŞIN

Aynadan çekilmiş selfie’ler Instagram’ın olmazsa olmazlarından. Kim Kardashian’ın da favorisi olan ayna pozu en kolay ve çekici selfie pozları arasında.

FİLTLERLE BARIŞIN

En iyi Instagram fotoğraflarının en büyük yardımcısı şüphesiz filtre programları. Fazla kilolarınız, sivilceleriniz ve sizi rahatsız eden tüm kusurlarınızdan bu filtre programlarıyla kurtulmak mümkün. Facetune ve Photowonder sevdiğimiz programlar arasında. İncelemenizi tavsiye ederiz. Şimdiden bol like’lar.

all-magazine-selfie-guzellik2

HİLELERİ HEMEN ÖĞRENİN

Birkaç çekim tüyosuyla olduğunuzdan daha ince ya da daha uzun görünebilirsiniz. Fotoğrafınızı tepeden çekerek daha zayıf, alttan çekerek de daha uzun görünebilirsiniz.

VIDEO DESTEĞİ ALIN

Eğer fotoğraf çekme konusunda kendinize güvenmiyorsanız telefonunuzu video moduna alın ve selfie çeker gibi yaparken tüm bu anları video’ya kaydedin. En iyi göründüğünüz ekran modunu dondurun. İşte en güzel göründüğünüz açı!

SELFIE ÇUBUĞU KULLANIN

Eğer Bradley Cooper gibi geniş bir arkadaş grubunuzla selfie çekiyorsanız işiniz zor. Kadraja girmeye çalışırken birbirinizi itmek yerine selfie çubuğuyla rahatça bu işi çözebilirsiniz. Böylece tüm arkadaşlarınız kadraja girmiş olur.

ARKA PLANI ARAYIN

Genelde selfie çekerken arkadaki fon hep ikinci planda kalır. Ancak kusursuz selfie’de sadece yüzünüz değil arkada olup bitenin de önemli olduğunu unutmayın. Kendinizi üstten çektiğiniz bir karede yerde kullanılmış çoraplarınızın ya da arkada kapağı açık dolabınızın görünüyor olması pek hoş değil. Siz fark etmeyebilirsiniz ama bu takipçilerinizin gözünden kaçmaz. Güzel bir manzaranız yoksa düz bir duvarın ya da dolabın önünde selfie çekin.