GÜZELLİK allmagazine

KIŞ SAÇINIZI SEÇİN

Her yeni mevsimde saçlarınız için yenilik düşünüyorsanız kış trendlerini saç tasarımcısı Yusuf Basci'den öğrendik.

screen-shot-2016-10-25-at-17-18-12Kışın gelmesiyle saçlardaki renk ve modeller de değişime uğruyor. Parlak sarılar yerini daha soğuk tonlara bırakırken asimetrik kesimler bir adım öne çıkıyor. Detayları saç tasarımcısı Yusuf Basci’ye sorduk.

 

Yaz sonrası saçları onarmak ve kışa hazırlamak için hangi bakımları önerirsiniz?

Güneş, deniz, kum, havuz… Bunlar zor etmenler. Yazın yıpratıcı tarafları saçlarımıza ciddi anlamda zarar veriyor. Yaz sonrası yıpranmış saçları kendine getirme yöntemleri; Profesyonel salonlarda bakım uzmanları gözetiminde saçlara dolgunluk katarak botoks etkisi yaratan nem ve protein ağırlıklı keratinli saç bakımları tercih edilmelidir. Doğal yağlar ve serumlarla en az profesyonel bakım uygulamaları kadar etkili bir saç bakım rutini oluşturmanız da mümkün. Haftada iki kez evde uygulayacağınız bu bakımla saçlarınızı ışıl ışıl bir görünüme sokabilirsiniz.

dreamstime_xl_31283641


Bu kışın öne çıkan kesim ve modelleri nelerdir?

Her sezonun değişmeyeni sağlıklı, parlak ve pürüzsüz saçlar yanı sıra bu kış mevsime girerken saç boylarının da kısaldığını görüyoruz. En çok karşılaştığımız kesimler; önleri katlı ara boylar ve gizli katlı modeller günlük hayatı kolaylaştırdığı için tercih ediyoruz.

 

Hangi renkler öne çıkıyor?

Saçlardaki sıcak tonlar, yerini artık küllü renklere bıraktı. Sonbahar ve kış mevsimi için görünen; küllü, platin ve bebek sarıların tüm tonları bu sezon öne çıkıyor.

 

Saçlardaki renk geçişleri ve ombre trendini görmeye devam edecek miyiz?

Doğal bir parlaklıkla saçlarınıza güneşten açılmış görünümü veren bu trend, günümüzde yeni bir güzellik ritüeli haline geldi. Ombrenin en iyi görünümü, kestane-kumral alt tonlu saçların üzerine sarı ışıltı kullanılmasıdır. Bu yılda her sezon olduğu gibi ombre vazgeçilmezlerimizden olacak ama tek renk saçın özlenen güzellik öğesi olduğunu hatırlatırım.

 

Kahkül ve asimetrik saç modelleri nasıl kullanılmalı? Bu modeller en çok hangi yüz tipleriyle uyumlu?

Kahkül son yıllarda çok popüler oldu. Yüz şekline uygun olan kahkül, kadınları daha genç ve güzel gösteriyor. Size uygun modeller için ilk önce yüz tipinizi tanımalısınız. Uzun suratlı kadınların yüzlerini kahkülleri olduğundan küçük gösteriyor. Alın kısmı geniş kadınlar kahkül kullanmaya tip olarak daha elverişli. Asimetrik saç kesimi şık, parlak ve spor bir kesimdir. Yüz hatlarınıza göre ve kendinize uygun asimetrik bir modelle daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olabilirsiniz.

 

Saçlarını beğendiğiniz ünlü isimler kimler?

En çok beğendiğim ve favorim olan ünlüler; Sia, Alessandra Ambrosio , Jessica Biel , Kendall Jenner.

 

Makas Bebek: Yusuf Basci

Instagram: yusufbascii