GÜZELLİK Nilay Yalçınkaya

KALIN KAŞI SEVİYORUZ

Kaşlardaki yoğun ve belirgin görünüm hala etkisini sürdürüyor! Peki ideal kaş bakımı nasıl olmalı? Nasıl almalı? İşte cevaplar!

İple veya ağda kullanımına dikkat

İşlemin hızından dolayı çoğu kaş tasarımcısının tercihi bu yönde olsa da, özellikle iple kaş alımı kaşlarınızı kırar ve deri hasarına neden olur. Ayrıca ince kıvrım ve kavislere dikkat edilmezse ortaya hoş olmayan bir görünüm çıkabilir. Dikkatli olmakta fayda var!

Cımbızdan şaşmayın

Kaş almada en etkili ve doğru yöntemlerin başında kesinlikle cımbız geliyor. Öncelikle kaş şekillendirmede çok başarılı değilseniz işi bir profesyonele bırakın. Sonrasında çıkan küçük kılları cımbızla kendi başınıza alabilirsiniz. Bunun için kaşlarınızı çok uzatmadan günden güne çıkanları temizleyerek durumun başa çıkılmaz bir hal almasını engelleyin. Ve en önemlisi de kaç çizginizden içeri girip şeklini bozmayın.

Saç renginizle uyum yakalayın

Eğer koyu renk saça sahipseniz kaşlarınız saç renginizden bir ton açık olmalı. Bunu kullanacağınız kaş ürününü bir ton açık seçerek de ideal görünüme kavuşabilirsiniz. Sarışınlar içinse durum tam tersi. Kaçlarınız saç renginizden bir ton koyu olmalı. Farklı renk seçenekleri bulunan kaş maskaralarıyla doğru tonu tek adımda tutturabilirsiniz.

İfadenizi tamamlayın

Makyajınıza başlarken ilk adımlardan biri kaşlarınızı belirginleştirmek olmalı. Çünkü kaş yüzde ifadeyi belirleyen en önemli şeydir. Bu yüzden işe öncelikle kaşlarınızın arasındaki boşlukları doldurarak ve şekil vererek başlayın. Yüz çatınız oturduktan sonra gerisi çok daha kolay olacak.