GÜZELLİK Nilay Yalçınkaya

JESSICA ALBA’NIN GÜZELLİK SIRLARI

Güzelliğinizi neye borçlusunuz sorusuna yıllardır "Hindistan cevizi suyu ve gül," şeklinde cevap veren Hollywood’un en sevimli aktrislerinden Jessica Alba’dan çok şey öğrendik. Oyunculuk, annelik, ağırbaşlılık, seksilik ve tabii ki güzellik. İşte 34 yaşındaki yıldızın en sevdiği ürünler ve tavsiyeleri. Hazırlayan: Gürcan Öztürk

Pozitif düşüncenin gücü
Jessica Alba, güzel olduğunu düşünenlere sürekli teşekkür eden mütevazı bir yıldız. Bu noktada ilk değindiği şey ise genler. Ailesindeki tüm kadın ve erkeklerin görünüş olarak iyi sayılabileceğini söyleyen tatlı yıldız; “Hayatımın en kötü anlarında bile içten gülümsemeye çalıştım, bardağın dolu tarafından bakmak da sizin elinizde bardağı kırmak da,” diyor. Doğru söze ne denir ki? Olumsuz düşünceler, üzüntü ve stresin cilde hiç de iyi gelmediği bilimsel olarak ispatlı bir gerçek.

arrives at The Independent School Alliance For Minority Affairs Impact Awards Dinner - Arrivals at Four Seasons Hotel Los Angeles at Beverly Hills on March 17, 2015 in Los Angeles, California.

ürün 1. La Roche-Posay

Rutin tutturmanın önemi
Jessica Alba kusursuz bir cilt için düzenli ve dakik olmayı öneriyor. Her akşam yatmadan önce cildin mutlaka temizlenmesi gerektiğini belirten aktris aynı işlemin sabah uyanır uyanmaz tekrarlanmasının cildin yenilenme ve onarım sürecinden çıkma aşamasında son derece önemli olduğuna dikkat çekiyor. Alba’ya göre bunu yapmanın yolu ise rutinden geçiyor. Tıpkı beslenme alışkanlıkları gibi cilt bakım alışkanlıklarının da raylara sağlam oturtulması gerektiğinin altını çiziyor ve ekliyor; “Mutlaka bir günlük kreminiz olsun, eğer cildiniz mineral bakımından fakirse mineralli kremler kullanın, benimki gibi güneşe karşı hassas ise La Roche-Posay’ın güneş ürünlerini tavsiye edebilirim.”

ürün 2 honey & hibiscus

Köklere dikkat
‘Sin City’nin asi ruhlu Nancy’si saçlarının göz kamaştıran ışıltısını ise köklerine verdiği öneme borçlu. “Saçlarınızı sık sık yıkayıp güçsüz düşürmek yerine köklerine bakım kremi ile uygulayacağınız masaj yıkama etkisi sağlayacaktır,” diyen Alba aşırı kokulu ürünlerin de saçı yıprattığını belirtiyor. Saçlarında kullandığı favori marka ise John Masters. Tamamen organik olan markanın bal ve ebegümeci özlü yapılandırıcı bakım kremi Jessica Alba’nın vazgeçilmezi.

ürün 3 mario badescue

Esas olan doğa
Vücut bakımına dair ipuçları da veren Jessica bu noktada yeniden doğallığı ön plana çıkartıyor. Kimyasal içerikli ürünleri kesinlikle kullanmadığını ve ailesine de kullandırtmadığını söyleyen ödüllü oyuncu; yasemin, vanilya, lavanta ve benzeri doğal özlü uçucu yağların kullanımından yana. Bu sayede hem cildin beslendiğini hem de gerçeklikten uzak olmayan hoş kokularla etrafınızdakileri de etkileyebileceğinizi belirtiyor. Bu konuda ise Mario Badescue ürünlerini öneriyor.

ürün 4 L'ORÉAL REVITALIFT TRIPLE POWER DEEP-ACTING MOISTURIZER

Dehidrasyon kanunu
Yaşlandıkça cildin nem özelliğinde meydana gelen belirgin azalmaya vurgu yapan Alba bunu artırmak için mutlaka egzersiz yapılması gerektiğini söylüyor. İş hayatı ve çekimlerin yoğunluğundan dolayı düzenli spor yapamasa bile evde yapılan basit egzersizlerle cildini dehidre ettiğini söyleyen aktris bunu da yapacak zaman bulamayanlar için L’Oréal Revitalif serisinin üç etkili dehidrasyon özelliği bulunan nemlendirici kremini öneriyor.

ürün 6 body shop vitamin c eye reviver

İthal güzelliğe hayır
Bir arkadaşının Kore’den getirdiği kolejen etkili göz altı kremi yüzünden gözlerinin alerji olduğunu söyleyen Jessica Alba ithal ürünler konusunda uyarıyor. Bilinmeyen markalardan çok güvenilir olarak yansıtılsalar bile uzak durulması gerektiğini söylüyor. Göz çevresi için kesin çözümü ise Body Shop’un C vitaminli göz canlandırıcısı.

LOS ANGELES, CA - OCTOBER 14:  Actress Jessica Alba speaks at SELF Joyce Chang, Jessica Alba Caley Yavorsky and Allyson Felix Luncheon on October 14, 2014 in Los Angeles, California.  (Photo by Ari Perilstein/Getty Images for SELF)

Rafine bir hayat
Hollywood’un taçsız prensesi Alba yağlı, unlu, tuzlu ve şekerlilerden uzak bir hayat öneriyor. “Şekeri hayatımdan çıkardıktan iki ay sonra yedi kilo verdim, cildimin daha gergin ve parlak göründüğünü fark ettim,” diyor. Ekmek tüketmediğini bildiğimiz iki çocuk annesi Jessica Alba her anlamda rafine bir hayat sürdürüyor.

HT_jessica_alba_jef_150126

Ruh güzelliği için yoga
Gece geç saatlerde yatmamaya sabah ise saat 08.00’den sonra kalkmamaya özen gösteren seksi oyuncu sadece dış güzelliğin değil iç güzelliğin de önemine inananlardan. Kişinin daha oturaklı ve daha karakteristik bir ruha sahip olmasının yoga disiplini edinmekten geçtiğine dikkat çekiyor. Yoga ile arınmanın ise detoks içecekleriyle arınmaktan 10 kat daha etkili olduğunu dile getiriyor.