GÜZELLİK allmagazine

GÜZELLİK İÇİN ÇİKOLATA

Çikolata: kadınların baş tacı! Peki ya cilde faydalarını biliyor muydunuz? Işte güzelleşmenin en lezzetli yolları.

Çikolatayı hepimiz çok seviyoruz ama fit bir vücut için en büyük düşmanlarımızdan biri. Peki ya çikolatanın güzelliğinize güzellik katabileceğini söylesek? Tabii ki cildimize olan etkilerinden bahsediyorum. Gelin çikolatayla yapabileceğiniz kendisi küçük etkisi büyük tariflere göz atalım.

1.Çikolata maskesi yapın.

50 gram çikolatayı sıcak su kullanarak eritin. Sıvı çikolatanın içine zeytinyağı ekleyerek karıştırın, ılıdıktan sonra katman halinde yüzünüze sürün. Bu karışım cildinizi nemlendirecek, sivilce görünümünü azaltacak ve kolajen etkinliğini artıracak. Yani çikolata yemek çok iyi hissettirebilir ama yüzünüze sürmek cildinizi ışıl ışıl yapacak.

2.Peeling hazırlayın

Peki ya bir parça çikolata ve bir kaşık hindistan cevizi tozuyla kendinize mükemmel bir peeling hazırlayabileceğinizi söylesem? Son olarak da için bir kaşık deniz tuzu eklerseniz ev yapımı ve çok etkili peeling’iniz hazır.

3.Manikürünüzü tamamlayın.dreamstime_l_7676846

Çikolata fit bir vücut için düşmanımız olabilir ama tırnaklarımızın dostu olduğu kesin. Manikürünüzü yaptıktan sonra çikolatayı tırnaklarınıza sürüp birkaç dakika bekletin. Kuru görüntü yerini sağlıktan ışıldayan tırnaklara bırakacak.

4.Lip balm olarak kullanın.

Kulağa en lezzetli gelen bu olsa gerek! Çikolata yediğimizde tadı damağımızda kalıyor, peki ya onu eritip dudağımıza sürsek? Çikolatanın nemlendirici ve besleyici etkisine inanamayacaksınız. Mutlaka deneyin!