GÜZELLİK HABER Debora Zakuto

STELLA’NIN YENİ DÖRTLÜSÜ

Stella McCartney'de yeni parfümü Pop'un kampanyasında gelecek vaat dört genç ismi bir araya getiriyor.

Michigan Üniversite’sinde performans sanatları eğitimi alan Lourdes ‘Lola’ Leon ilk modellik deneyimi için kamera karşısına geçti. Üstelik rol aldığı kampanya annesinin çok yakın arkadaşlarından biri olan Stella McCartney’in. Dört yıllık bir molanın ardından ikinci parfümünü lanse eden tasarımcı, Pop’un kampanyasında her biri kendi alanında gelecek vaat edecek isimlerle çalışmayı tercih etti: Yazar ve aktivist Amandla Stenberg, Grimes olarak da anılan şarkısı Claire Boucher, hayvan hakları savunucusu model Kenya Kinski-Jones ve Lourdes ‘Lola’ Leon.

all-stellamccartney-pop2

Karakteristik özellikleri, kişilikleri ve ilham verici yanlarından dolayı bu dört isimle anlaşmayı tercih ettiğini belirten McCartney, Lourdes ile Kenya’yı doğdukları günden beri tanıdığını da açıklıyor. Quincy Jones ile Nastassja Kinski’nin kızları Kenya bu sezon aynı zamanda Calvin Klein Jeans’in kampanyasında da karşımıza çıkıyor. Moda dünyasının yükselen isimlerinden biri olduğuna hiç şüphe yok! McCartney de bebeklerini bildiği bu isimlerin oluştuğu insanların onu çok gururlandırdığını belirtiyor:

all-stellamccartney-pop

“Hepsi muhteşem gencecik isimler, işin en heyecanlı yanı eğer onları tanımıyorsanız bile onları tanıma arzusu yaratmaları. Onları takip etmek, kariyerlerinde nasıl bir yol izleyeceğini görmek ve büyümelerine şahit olmak istiyorsunuz. Bir grup genç ismin bir aynı amaç uğruna bir araya gelip tek bir bedende hayat bulabilmeleri benim için çok önemliydi. Başardığımızı düşünüyorum. Bu nedenle casting yaparken daha kişisel seçimler yapmaya özen gösterdim. Güzelliğe yepyeni bir yolla bakmaya çalıştık.”

Photo 14.03.2016 11 45 34

Durum böyle olunca kampanya çekimlerini de McCartney’in vermek istediği bu yeni mesaja uygun bir şekilde gerçekleşti. Amerika’da ‘road trip’ yapan dört genci konu alan reklm filmi Glen Luchford imzası taşıyor. Amerikan çöllerinde dans eden ve eğlenen kızlar parfümün ismi Pop ile özdeşleşiyor. Mart ayında Amerika’da lanse edilecek parfüm, Temmuz’da ise tüm dünyada satışa sunulmaya başlanacak.