GÜZELLİK Nilay Yalçınkaya

BU GÜZELLİK AJANINI TAKİBE ALIN

Çalışkan, kibar, saygılı ve üstelik çok alçak gönüllü… Duygu’nun başarısında ve bu kadar çok sevilmesinde bu karakteristik özelliklerinin etkili olduğunu kanısındayız. Çünkü o işini kendine özgü tarzıyla sahipleniyor. Duygu ve erkek arkadaşı Taylan yeni taşınıkları evde ağırladı bizi. Hazırlayan: Nilay Yalçınkaya Fotoğraf Özkan Önal

_MG_0271

Bize kendinden bahseder misin? Bu işe girmeye nasıl karar verdin? Nasıl başladın?
Youtube kanalımı açtığımda Türkiye’de böyle bir sektör yoktu. Daha önce birkaç dergide çalışmıştım. O dönemki güzellik editörümüz benim ilgimi fark edip bana Youtube’dan bahsetmişti. “Sen bu işi çok güzel yaparsın,” diye teşvik etmişti. Tabii bunun üzerinden aylar geçti, ben okuldan ve yaptığım işten çok sıkıldığım ve ne yapacağım diye düşündüğüm bir dönemde o ilk videomu çektim. Beklediğimden çok hızlı ve iyi geri dönüşler gelmeye başladı. Şu an belki çok komik gelecek ama ilk videom bir haftada 700 küsür izlenmişti. Şimdi bir günde 100 bin izleniyor.

_MG_0138

Cilt bakımı rutinin nasıldır?
Benim için cilt bakımı makyajdan çok daha önemli. Sabah ve akşam kullandığım ürünler tamamen farklı. Sabah kalktığımda yüzümü köpüren bir temizleyiciyle yıkıyor, nemlendiren bir tonik/losyonla siliyor, yağsız bir nemlendirici ve aydınlık veren bir göz çevresi kremi sürüyorum. Gece ise makyaj temizlemek de işin içine girdiğinden rutinim biraz uzuyor. Makyaj temizleme yağları çoğu kadının gözünü korkutsa da benim favorim. Bir de gündüz dışarı çıkarken -unutmazsam- mutlaka güneş koruma faktörlü krem uygulamaya çalışıyorum.

_MG_0020

Günlük hayatta nasıl bir makyaj stilin var? Özel günlerde nasıl bir makyaj yaparsın?
Günlük hayatta hemen hemen aynı makyaj stilini farklı renkte ürünlerle uyguluyorum. Bana en çok yakışan renkler doğal tonlar olduğundan genelde göz makyajımda açık tonlarda farlar veya kahverengi kalemle bol maskara vardır. Ten makyajım hafiftir, tek takıntım mor göz altlarımı mümkün olduğunca kapatmak. Aydınlatıcılar en sevdiğim makyaj ürünü. Duygu’nun imza makyajı diye birşey çıktı artık; elmacık kemikleri, burnunun üstü parlayan, kesinlikle siyah kalem veya eyeliner olmayan, nude veya kiremit/bordo renkli bir dudak. Özel gecelerde veya event’lerde ise her zamanki makyajımı biraz daha yoğun uygulamak ve gözlerimi biraz daha belirginleştirmek. Çünkü ışıklar makyajı yutuyor, özellikle fotoğraflarda o hafif günlük makyajımla çok soluk çıkabiliyorum.
Gündüz dışarı çıkıp geceye devam edeceksem her zaman çantama bir kalem far ya da koyu renk göz kalemiyle koyu renk bir ruj atarım.

Koku senin için neyi ifade ediyor? Ne tarz kokulardan hoşlanırsın? 
Aslında yanımdan geçen birinin kokusunu beş metre uzaktan duyduğumda hoş gelebiliyor ama kendimde bu yalnızca baş ağrısı demek. Baharatlı kokulara tahammül edemiyorum, benim sevdiklerim hep çiçeksi, belki hafif odunsu, kesinlikle fresh kokular. Son zamanlarda fark ettiğim şey ise tek veya iki-üç notalı parfümlerden hoşlandığım oldu. Özellikle bu parfümleri kendi zevkime göre karıştırarak kullanmayı çok seviyorum.

_MG_0027

Makyaj çantanın olmazsa olmaz üç ürünü hangisi? 
Makyajımı evde yapıp çıktığımı varsayarsak; aydınlatıcı/kapatıcı bir kalem, pudra ve o günkü rujum.

Makyajını tek bir ürünle yapacak olsan bu ne olurdu?
Kesinlikle maskara!

Saçların için neler yapıyorsun?
Zamanım olursa haftada bir veya 15 günde bir bütün saçıma zeytinyağı sürüp bekletiyorum. Çünkü saçımı her gün yıkıyorum ve bu saçımdaki bütün nemi götürüyor maalesef. Saçım için saç kremi yerine genelde saç maskesi kullanırım. Yıllardır Kiehls’ın avokado ve zeytinli maskesini kullanıyorum. Çok memnunum. Kurutma makinesi hariç ısı kullanmıyorum. Volum veren bir mousse ve deniz tuzu spreyinden başka şekillendirici bir ürün kullanmıyorum.

_MG_0005

Kozmetik ürün alırken neye göre karar veriyorsun? Rafta hemen görüp hiç denemeden alır mısın? Yoksa mağazada deneyip etkisini görüp sonra mı almaya karar verirsin?
Bazen hiç denemeden aldığım oluyor çünkü o ürünü çoktan güvendiğim insanların kanallarında izlemiş oluyorum. Fondöten, kapatıcı gibi ten ürünlerini ya mağazada denerim eve gider bakarım beğenirsem sonra gider alırım ya da küçük bir tester kabına koymalarını rica ederim. Böyle yaptığımdan beri son bir yılda aldığım hiçbir şeyden pişman olmadım.

Takip ettiğin ve beğendiğin yerli-yabancı vlogger’lar kimler?
Türkiye’de vlogger’lar olarak bir avuç insan olduğumuzdan hemen hemen herkes takip listemde, fırsat buldukça izliyorum. Yabancılarda ise favorilerim; Jaclyn Hill, Nikkietutorials, Essie Button, Icovetthee, Shaanxo, Karime Mckmmie şu anda aklıma gelenler ama listem oldukça kabarık.

Pageskin Top Advertisement
Pageskin Left
Pageskin Right