GÜZELLİK Cemre Bosnalı

EV YAPIMI 4 PEELING TARİFİ

Cildinizi ölü derilerden arındırmak ve aydınlatmak için evde kolayca yapabileceğiniz 4 peeling tarifi verdik.

Cildi derinlemesine arındıran, hasarlı deriyi ciltten atan ve gözeneklerinizi açıp cildinizin nefes almasını sağlayan peelingi, hafta bir kez temiz cilde uygulamak gerekiyor. İçerisinde kimyasal maddeler bulanan ürünleri kullanmak istemiyorsanız önerdiğimiz 4 tarifi mutlaka deneyin.

 

Yağlı ciltler buraya!
1 tatlı kaşığı şeker, 1 tatlı kaşığı tuz ve yarım limonu karıştırarak yapacağınız peeling, limonun arındırma özelliği sayesinde yağlı ciltlerin kurtarıcısı olacak.

 

A vitamini deposu
Gözenekleri sıkılaştırıp kan dolaşımını hızlandıran pirinç unu, peeling için oldukça etkili. Aynı zamanda içeriğinde A vitamini ve çeşitli antioksidanlar bulunduran havuç, cildinizin aydınlanmasını sağlayan harika bir sebze. 1 yemek kaşığı pirinç ununu ve bir havucu blendardan geçirerek yapacağınız bu tarif oldukça kolay.

 

Muhteşem koku
1 yemek kaşığı esmer şeker, 1 tatlı kaşığı katı haldeki hindistan cevizi yağı, yarım tatlı kaşığı badem yağı ve iki yemek kaşığı şekersiz kakao tozunu harmanlayarak yapacağınız peeling, mükemmel kakao kokusuyla bakımınızı keyifli hale getirecek.

 

Ferah etki
1 yemek kaşığı tuz, 1 tatlı kaşığı kuş üzümü, 1 tatlı kaşığı demlenmiş soğuk yeşil çay ve 1 yemek kaşığı demlenmemiş yeşil çayı karıştırıp uygulayacağınız bu tarifle, yeşil çayın ferahlığını cildinizde hissedeceksiniz.

 

 

HAZIRLAYAN CEMRE BOSNALI