GÜZELLİK Nilay Yalçınkaya

DAHA SAĞLIKLI, DAHA GENÇ!

Enerjinizi yükseltmenin yollarını mı arıyorsunuz? Birazdan okuyacağınız makyaj tüyoları hayatınızı kurtarabilir! Bir sır verelim; cevap pürüzsüz makyajda.

Mükemmel Zemin

Baştanbaşa kusursuz bir makyaj için saten dokulu ve ışıltılı pigmentler içeren bir fondöten tercih ederseniz daha aydınlık bir görünümle beraber en az 5 yaş daha genç görünebilirsiniz. Cildinizi derinden canlandırmak içinse fondöteninizi uygulamadan önce nemlendirme işlemini atlamayın deriz.

Elizabeth Arden, Pure Finish, 137 TL

M.A.C, Select Cover Up, 66 TL

 

Mimik Çizgilerinizi Yok Edinbobbi brown

Çok fazla hareket eden bölgeler oldukları için makyajın toparlanma yapptığı mimik çizgileri hepimizin başının derdi. Bunu önlemek için gözaltları, burun ve dudak kenarları, kaş arası gibi yerlerde ince yapılı ve nemlendiricci özellikli fondötenlerden kullanmanızı öneririz. Anında kırışık doldurucu ürünler bu iş için ideal!

Bobbi Brown, Intensive Skin Serum Foundation, 180 TL

 

Aydınlatıcı Etkisi

Yüzünüzün her yerine sürdüğünüz fondöten veya allıklar maske görünümü yaratacağı için yanak bölgesi ve göz altlarınıza süreceğiniz aydınlatıcı veya ışıltılı allıklar anında daha dinamik görünmenizi sağlayacaktır.

Estee Lauder, Pure Color Blush, 151 TL

Make Up For Ever, Shine On Powder, 58 TL

 

Lekeleri Gizleyin

Kusursuz bir makyajın önündeki en büyük engel cilt lekeleri ve izlerdir. Olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olan bu cilt sorunlarını önlemek için kapatıcı özellikli bir fondöten tercih edin. Yalnız, dikkat etmeniz gereken bir nokta: lekeleri gizlerken yüzünüzde oluşabilecek maske görüntüsünü engellemek! Bunu da ışıltılı allıklarla kamufle edebilirsiniz.

Yves Saint Laurent, Touche Eclat kapatıcı, 135 TL

Body Shop, All in One kapatıcı, 44,90 TL

 

Doğal Gözler
Her ne kadar çok çekici olsa da yoğun bir göz makyajı her zaman olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olur. Bu nedenle günlük yaşamda koyu tonlar yerine, şeftali ve açık toprak tonlarını tercih ederseniz daha dinamik bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Dolce&Gabbana, göz farı, 183 TL

Clarins, Mono Mineral göz farı, 73 TL

 

Son Noktayı Allıkla Koyun
Pürüzsüz makyajınıza son dokunuşu cilde renk ve canlılık kazandıran allıkla verin. Unutmayın; şeftali tonlarında bir allık, yüzünüze anında daha enerjik bir görünüm verir. Zamandan tasarruf etmek içinse kullanışlı krem allıkları mutlaka denemelisiniz.

Smashbox, L.A. Lights, 79 TL

Chanel, Sunkiss Ribbon, 223 TL