GÜZELLİK Nilay Yalçınkaya

CİLTTE ŞOK ETKİSİ

Sabah uyandınız ve yorgun bir geceniz izleri yüzünüzden mi okunuyor? Anında değişim sunacak iki pratik öneri kurtarıcınız olacak.

dreamstime_l_37002616Sıkılaşma etkisi

Birçok kadın için genellikle sabahın ilk saatlerinde yüzdeki şiş ve yorgun ifade kaçınılmaz oluyor. Durum böyle olunca pratik güzellik tüyolarıyla durumu toparlamaksa size kalıyor. Makyajdan önce cildinizi daha canlı göstermek için tonik ya da su bazlı hafif bir nemlendiriciyle yüzünüze hafif baskıyla içten dışa doğru masaj yapın. Bu cildinizin daha gergin ve sıkı görünmesi için ekili olacak. Bu tekniği boyun bölgenize uygulamakta da fayda olduğunu hatırlatalım.

Buz terapisi

Sabah kalktığınızda yüzünüzdeki şişliği azaltmak ve anında enerjik görünüm kazandırmak için buz terapisini deneyin. Kısa süreli bir buz uygulamasıyla cildiniz daha canlı görünecek. Bunun için küçük bir buz parçasını alıp yüzünüzde yavaşça gezdirin. Eğer hassas bir cilde sahipseniz bunu cildinize ince bir bez örterek yapın. Bir iki dakika yeterli olacaktır. Şok etkisi yaratan buz, yüzünüzdeki yorgun görünümün azalması için de etkili olacaktır.