GÜZELLİK allmagazine

CİLT LEKESİ Mİ? O DA NESİ?!

Cilt lekeleri hemen her yaştan kişinin karşılaşabileceği bir sorun. Peki bu sorunun çözümü ne?

Cilt lekesi denince akla ilk olarak güneş lekesi gelir. Ancak cilt lekeleri sadece güneş lekelerini içermiyor. Bunun dışında ultraviyole ışığı, hamilelik, troid hastalıkları, hormonsal tedaviler ve bazı kozmetik ürünler ve ilaçlar, sivilce lekeleri, cilt ton farklılıkları, çiller,

yaşlılık lekeleri gibi çeşitleri de oldukça yaygın.

Lekelerle başa çıkmak için leke oluşumunda en önemli etken ultraviyole ışığından korunmak için, yüz ve ellere yaz-kış demeden 30-50 koruma faktörlü güneş koruyucu sürmeliyiz. Tedavisine başlamadan önce bir uzman tarafından lekenin analiz edilmesi, en hızlı sonuca ulaşma konusunda daha doğru bir adımdır. Son yıllarda medikal estetik alanında artan hızlı gelişmeler, acı veren yöntemlere son vererek yerini daha modern ve acısız yöntemlere bırakmıştır.

Kriyoterapi: Lentigo, yani güneş ya da yaşlılık lekeleri için sayıca uygunsa, hem yüz hem de ellere kriyoterapi uygulanabiliyor. Bu yöntem sıvı nitrojenin sprey olarak cilde uygulanması ve dokuyu dondurarak tahrip etme esasına dayanıyor. 3 hafta içerisinde alttan sağlıklı cilt ortaya çıkıyor.

untitled-2PRP uygulaması: Bu yöntem de leke tedavisinde yer alıyor. Her mevsim uygulanabiliyor.2-4 hafta aralarla 3 seans uygulama yapılıyor. İçerdiği büyüme faktörleri ile cildi yeniliyor ve lekeye neden olan hücrelerin aşırı çalışmasını baskılıyor. Kombine tedavilerde başarı şansını artırıyor.

IPL ve lazer yöntemleri : IPL ve Q anahtarlı lazerler ile CO2 fraksiyonel lazerler leke tedavisinde uygulanıyor. IPL yoğun atımlı ışık sistemini oluşturuyor ve lekelerin giderilmesinde başvuruluyor. Q anahtarlı lazer sistemleri de çok kısa süreli atımlar yaparak renk hücrelerindeki pigmenti tahrip ederek etkili oluyor.

foto-2

 

 

La Roche- Posay koyu leke karşıtı krem
Uzun süren etkinliğe sahip olan koyu leke karşıtı bakım kremi, güçlü leke karşıtı kompleksi ve La Roche-Posay’nin bakım kategorisindeki ilk uzun UVA-karşıtı korumasını tek aşamada birleştirir. Özellikteki koyu lekeleri hedeflerken, UVB SPF 30 koruması ile yeni leke oluşumunu engeller.

Fiyatı; 94,00 TL

Oriflame gündüz ve gece kremi

Gündüz ve gece kremleri cilt bakımı rutininin son adımıdır. Gündüz kremi SPF 20 ile cildinizi güneşin yaşlandırma etkilerine karşı korur. Gece kremi siz uyurken gece boyunca koyu lekelere sebep olan melanin arttırıcı serbest radikalleri hedef alır.

NovAge Bright Sublime Gündüz Kremi fiyatı; 68.90 TL

NovAge Bright Sublime Gece Kremi fiyatı; 68.90 TL
foto5Guerlain Abeille Royale Dark Spot Corrector Pore Minimizer
Onarım gücünü arıların özünden alan Abeille Royale, renk eşitsizliğini onarır ve koyu leke görünümünü azaltır.

; 483,55 TL

 

 

 

 

TALIKA Skin Impunityfoto-6
“Yeni bir Cilt” Etkisi veren, hücresel yenilenmeyi arttıran, detoks etkisi ve lekelenme karşıtı hareket sağlayan kırışıklıkların, koyu lekelerin görünümü azaltır, cildiniz canlılıkla ışıldar.

Fiyatı; 282, 15 TL