BAKIM Nilay Yalçınkaya

MANİKÜRÜNÜZÜ EVDE YAPIN

Güzellik rutinimizin başında gelen manükürü evde kendi başınıza yapmaya ne dersiniz?

Güzellik rutinimizin başında gelen manükürü evde kendi başınıza yapmaya ne dersiniz?

1.Tırnak etlerinizi yumuşatın
Ellerinizi bir kap dolusu sıcak –kaynar değil- suyun içine sokun. Suyun içine biraz duş jeli ekleyin veya beyaz kalıp sabunu eritin. Böylece beş dakika kadar bekleyin.
ALESSANDRO, hindistan cevizi yağı içeren tırnak bakım kremi, 83 TL

all-magazine-evde-manikur

2.Ölü derileri temizleyin
Yumuşayan tırnak etlerinizi tırnak eti makasıyla temizleyin. Sonrasında beslenmesi için tırnak çevrenize vazelin gibi yoğun kıvamlı bir krem uygulayın. Tırnak kısaltma işlemini de bu aşamada yapabilirsiniz.
SALLY HANSEN, tırnak makası, 25 TL; NEUTROGENA, besleyici el kremi, 15,90 TL

3.Cilasız olmaz
Tırnaklarınız çok çabuk kırılıyor ve soyuluyorsa onları besleyip sertleştirecek cilalardan yardım alın. Özellikle oje sürmeden önce tırnağınızda baz oluşturması ve aynı zamanda sararmaları önlemek için uygulayın.
DIOR, Nail Glow, parlatıcı, 76 TL

all-magazine-evde-manikur4

4.French manikürü deneyin
Temiz ve bakımlı görünen tırnaklar için French manikür bir klasik. Tabii o beyaz çizgiyi çekmek herkes için çok kolay olmuyor. Bunun için işinizi kolaylaştıracak yeni nesil pratik ürünlerden destek alın.
SEPHORA / LIQUID PALASIDE, French manikür için oje tutkalı, 39,90 TL

5.Tırnaklarınızı boyayın
Kış aylarında tırnaklarda şeffaf ve nude tonları öneriyoruz. Hem çok temiz ve bakımlı bir görüntü yaratıyor hem de korunması çok daha kolay oluyor. Eğer tırnaklarınızda oje yoksa ve ani bir görüşmeniz çıktıysa hemen tek kat nude tonlarda bir oje sürerek görünümünü iyileştirebilirsiniz.