GÜZELLİK allmagazine

ANTIAGING KALKANI

Her kadının hayalidir güzel yaşlanmak ve geç kırışmak. Birkaç hassas noktayla size yaşlanma belirtilerini geciktirebileceğinizi söylesek.

Konu güzellik olunca biz kadınların ortak dileklerinin başında yaşlanma belirtileri önlemek geliyor. Biyolojik olarak bu mümkün olmasa da pratik güzellik tüyolarıyla bu durumu en hafife indirmek sizin elinizde. Nasıl mı? İşte güzellik rutininize eklememeniz gereken etkili güzellik sırları.

Şapka takın

Güneşli havalarda gözlüksüz dışarı çıkmıyoruz bu tamam. Peki ya cildimizin geri kalanı? Güneşin yüzünüzdeki yaşlandırıcı ve yıpratıcı etkilerinden korumanın en kolay yollarından biri şapka kullanmak. Tarzınıza ve mevsime uygun doğru şapka takmayı alışkanlık haline getirerek güneşin zararlı etkilerini absorbe edebilirsiniz.

Cildinize nazik davranın
Yüzünüzü yıkadıktan sonra havluyla sert bir 4şekilde kurulamak cildinize zarar verir. Cildinizin çok hassas olduğunu unutmayın ve her durumda nazik davranın. Yüzünüzü kurularken yumuşak bir havluyla hafifçe kompres hareketler yapın. Ve en önemlisi de nemlendirici sürerken yüzünüzü hamur gibi yoğurmaktan kaçınıp, parmak uçlarınızla yavaşça sürün.

Göz çevrenizi ihmal etmeyin
Göz çevresi yüzümüzdeki en hassas ve yaşlanma belirtilerinin en hızlı görüldüğü bölgedir. Durum böyle olunca bu hassas bölgenin bakımını aksatmamakta fayda var. Cilt ihtiyacınıza uygun kremi çok yavaş hareketlerle ve serçe parmağınızla uygulayın. Bu bölgede düzenli masaj yapımı da yaşlanma belirtilerini geciktirmek için etkili olacaktır.

Ellerinizi unutmayın
Ellerimiz zamanla en çok yıpranan bölgelerimizden biri. Fakat en çok göz ardı edilen yer de yine eller. Bu yüzden elleri özellikle yazın ve güneşli günlerde koruyucu kremlerle koruma altına almakta ve gün boyu nemli tutmakta fayda var.

Nemsiz olmaz

Aslında konu yaşlanma belirtileri ve kırışıklar olunca durumun temelinde nem yatıyor. Tüm yaşlılık belirtilerinin ana nedenlerinden biri cildin nemini kaybetmesi. Bunun beraberinde de çizgi ve kırışıkların oluşumu. Bu durumu göz önünde bulundurarak cildinizi düzenli nemlendirmeyi alışkanlık haline getirin.