GÜZELLİK Nilay Yalçınkaya

AMELİYATSIZ ESTETİK OLUR MU?

Ameliyatsız estetik uygulama yaptırmak istiyor ama sonrası için ciddi şüpheleriniz varsa Dr. Ahmet Karaçam’a kulak verin.

A woman with a plastic surgery guide drawn under her eye, extreme close up

Her şeyde olduğu gibi estetikte de doğal görünüm trend olunca işin kurallarını Dr. Ahmet Karaçam’dan öğrendik.

Ameliyatsız estetik uygulamalar her ne kadar geri dönüşümlü olsa bile uygulama sonrasını hayal etmek bir çoğumuz için genelde zor. Başka birisinde çok beğendiğiniz ve çok isteyerek yaptırdığınız bir uygulama siz de hiç hoş durmayabilir. Sonuçta ortaya çıkacak görüntü hakkında önceden bilgi sahibi olmak son derece önemli olsa gerek.

Yüzünüzde yaptırmayı düşündüğünüz ameliyatsız estetik bir uygulama geri dönüşümlü olsa da üzücü bir sonuçla karşılaşmamak için uygulama öncesinde hekiminize ne istediğinizi tam olarak anlatabilmeniz ve hekiminizin tıbben nelerin mümkün olduğunu size göstermesi özel görüntüleme sistemleri ile görsel olarak mümkün.

Sistem; farklı açılarla yerleştirilmiş 6 fotoğraf makinası ile aynı anda 36 mega pixel çözünürlükte renkli fotoğraflar çeker. Sonrasında özel bilgisayar yazılımı ile bu fotoğraflardan yaralanarak 3 boyutlu modelinizi oluşturuyor ve arzu edilen değişikliklerin dijital olarak gerçekleşmesi sağlanabiliyor. Böylece muayene sürecinde yapılacak uygulamaların kendi yüzünüzde nasıl görüneceğini size gösterebiliyoruz.

Dr. Ahmet KARAÇAM

İstediğiniz uygulamalara ilişkin görüntüleri, başkalarına ait beğendiğiniz fotoğraflar üzerinden ya da sadece her iki yan ve önden çekilmiş fotoğraflarınızla değil, kendi 3 boyutlu görüntünüz üzerinden dilediğiniz gibi ifade edebilme şansına sahipsiniz. Hem
ayna görüntünüzü hem de başkalarının sizi nasıl göreceğini simüle edebiliyoruz.

Farklı branşlardaki hekimlerin teşhis koymak ve doğru tedaviye başlamak için kullandıkları manyetik rezonans, bilgisayarlı tomografi, ultrasonografi, röntgen gibi modern görüntüleme tekniklerine benzer , ameliyatsız estetik uygulamalar yapan biz hekimlerde bu tarz görüntüleme sistemlerini uygulama öncesi hastanın 3 boyutlu görüntülerini değerlendirmek ve simüle ederek belirsizliği ortadan kaldırmak için kullanmaktayız.

Ameliyatsız estetik uygulamalardaki sonuç anatomik yapınıza ve hekiminizin tekniğine, tecrübesine ve kullandığı ürüne bağlı olmakla birlikte genelde görüntüleme sisteminin simülasyon görüntülerine yakındır.