GÜZELLİK allmagazine

7 ADIMDA MAT RUJ NASIL SÜRÜLÜR?

Sabah uyguladığınız rujunuz bütün gün, ilk anki keskinliğinde! Nasıl mı? Hemen anlatalım!

Kylie Jenner’in Lip Kit by Kylie markasıyla hayatımıza soktuğu mat rujlar kısa sürede Kylie’cilikten çıktı ve başlı başına kocaman bir akım yarattı.

Parlak ve yapışkan rujların aksine pastel pigmentlerin kullanıldığı mat rujlar uzun süre dağılmadan ve çıkmadan kalabiliyor. Kusursuz ve kalıcı mat dudaklar için aşağıdaki 7 adımı takip edin.

  1. Dudaklarınızı hazırlayın: Mat rujlar dudakların bütün pürüzlerini göstereceği için öncesinde dudakları ölü derilerden arındırarak pürüzsüzleştirmekte fayda var. Bizim önerimiz evde uygulayabileceğiniz pratik bir dudak peelingi. Esmer şeker, zeytinyağı ve balı karıştırın ve nazikçe dudaklarınıza masaj yapın. Birkaç dakika beklettikten sonra dudaklarınız mükemmel bebek yumuşaklığına kavuşmuş olacak!
  1. Nemlendirin: Mat rujun kuru yapısının dudaklarınızı kurutmaması için öncesinde dudaklarınıza nemlendirici uygulayın. Bu sayede rujun çatlamasının önüne geçmiş olursunuz.
  1. Rengi ön plana çıkarın: Rujun gerçek rengini patlatmak için ince bir kat kapatıcıyla dudaklarınızın rengini sıfırlayın. Bu püf noktası, özellikle nude tonlarda vazgeçilmeziniz olacak!
  1. Dudak kalemi şart:Uygulamadan önce aynı ton bir dudak kalemiyle dudaklarınızı çerçevelemek ve hatta içini doldurmak temiz, keskin ve dolgun dudakların ilk koşulu!
  1. Dudak fırçası kullanın: Mat rujlarda, dudakları sürterek yaymak maalesef işe yaramıyor. Dudak fırçası yardımıyla  uygulayacağınız mat rujunuz, daha profesyonel ve zarif gözükecektir.
  1. İki kat uygulayın: İlk katın kurumasını bekledikten sonra ikinci katı uygulayın. Bu işlem hem rujunuzun kalıcılığını arttıracaktır hem de rujunuz daha tok duracaktır.
  1. Fazlalıkları temizleyin: Kusursuz rujun son adımı olarak kapatıcı yardımıyla taşmış kenarları düzeltin. Bu işlemi ister fırçayla ister kulak çubuğuyla yapabilirsiniz. Kapatıcı dudak kenarlarını da aydınlatacağından daha keskin bir görünüm sağlayacaktır.

Mat ruj uygulaması biraz zaman alıyor gibi gözükse de sonuç kesinlikle tahmin edici olacaktır!