GÜZELLİK Nilay Yalçınkaya

4 ADIMDA SMOKEY EYE MAKYAJI

Hayal edin... En sevdiğiniz mekandasınız ve içeriye müthiş çekici bir yakışıklı giriyor. Acilen göz kontağı kurmanız lazım! İhtiyacınız olan tek şey, etkileyici bir göz makyajı.

  1. İşe üst kirpiklerinizin dibinden likit eyeliner çekerek başlayın ve eyeliner’ınızı kaş uçlarınıza doğru uzatın. Alt kirpik dipleriniz için de aynı işlemi uygulayın. Üzerinden göz kalemiyle geçerek çizgileri dağıtıp yumuşatın.
  1. Tercih ettiğiniz tona göre kaşlarınızın altına, göz pınarlarından başlayarak kaşlarınızın ucuna kadar seçtiğiniz ışıltılı farı sürün. Kahverengi tonları için altın, gri tonları için de gümüş rengi daha uygun olacaktır. Daha çarpıcı bir görünüm yaratmak içinse, bu ışıltılı farı alt göz kapağınıza da uygulayın.
  1. Göz kapaklarınızın üzerine istediğiniz tonlarında bir far sürün. Oluşan keskin hatlardan kurtulmak ve dumanlı görünümü yakalamak için far fırçası ile eyeliner’ınızın üzerine sürdüğünüz göz kalemini dağıtarak, farla karışmasını sağlayın.
  1. Ve tabii ki son vuruş için kirpiklerinizi daha dolgun ve uzun gösterecek siyah bir maskaraya ihtiyacınız olacak! Özel geceler içinse takma kirpik kullanmayı denemelisiniz.

 

Clinique, Pretty Easy Natural To Dramatic Liquid Eyeliner, 69 TL

Estee Lauder, Double Wear Triple Play Eyeliner, 109 TL

Guerlain, göz kalemi, 105 TL

Smashbox, Double Ended Smudger Brush 20, 75 TL

Dior, Coul Eye Shadow, 231 TL

Sensai, Eye Shadow Palette, 200 TL

Clarins, Ombres 4 Couleurs, 160 TL

L’oreal Paris, Superstar Red Carpet Black Mascara, 46, 99 TL

M.A.C, Upward Lash, 65 TL

Pastel, Profashion kirpik tarağı, 15 TL

Sephora, Smart Liner, keçe uçlu eyeliner, 39,90 TL