GÜZELLİK Dilruba Karaköse

10 KÜLT GÜZELLİK ÜRÜNÜ

Kozmetik tutkunun her kadının mutlaka sahip olması gereken güzellik ürünleri.

Eğer bir makyaj aşığıysanız çıkan her ürünü, Youtuber veya bloggerların önerdiklerini almadan duramazsınız. Bazen bu ürünler hayal kırıklığı yaşatır bazen de işte tamam hayatımın maskarasını ya da kremini buldum dersiniz. Zaman geçse de modasını ya da popülerliğini kaybetmezler. İşte bu noktada karşınızda klasikleşmiş 10 kült güzellik ürünü.

all-10kult-urun

1. Bioderma Sensibio H2O
Kimilerine göre başarısız olsa da makyaj temizleme suları arasında tartışmasız en popüleri. Hassas ciltler için biçilmiş kaftan olan sensibio çoğu kişi için vazgeçilmezler arasında.

2. Urban Decay Naked Far Paleti
Doğal ve topraksı tonlarıyla her makyaja uyum sağlayan bu far paleti özellikle yabancı Youtuber’lar tarafından bir ilah ilan edilmişti. Şükürler olsun ki artık ülkemizde de satışa sunulan Urban Decay artık bir adım uzağımızda.

3. Beautyblender Makyaj Süngeri
Ne makyaj süngerleri çıktı ama bu küçük pembe süngerin yerini dolduramadı. Makyaj artistleri, ünlüler ve muhtemelen herkes tarafından yeri doldurulamayan bu sünger ile makyajınızı doğal bir şekilde yüzünüze dağıtabilir ve pürüzsüz bir görünüme kavuşabilirsiniz.

4. Batiste Kuru Şampuan
Kuru şampuan furyası çıktı çıkalı markalarda atağa geçme çabasındaydı. Saçımızı yıkamaya vaktiğimiz olmadığında 5 dakika içerisinde bize temiz ve hacimli saçların mümkün olduğunu gösteren kuru şampuanların sanıyoruz ki en popüleri Batiste.

5. Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate gece serumu
Bitki özlerinden oluşan bu mucizevi yağ geceden sabaha taptaze, sağlıklı ve ışıldayan bir cildi mümkün kılıyor. Popüleritesi ise oldukça fazla.

all-10kult-urun-2

6. Benefit Hoola Bronzlaştırıcı Pudra
Bir makyaj videosu izliyorsanız bu ürünü görmemeniz neredeyse imkansız. Ünü dilden dile dolanan bu bronzlaştırıcı pudra, aşırıya kaçmadan yüzümüzü boyutlandırmamızı sağlıyor.

7. Real Techniques Makyaj Fırçaları
Artık çoğumuzun evinde olan bu meşhur fırçalar Sam ve Nic Chapman kardeşlerin bizlere hediyesi. Fondöten, allık, far gibi fırçalara sahip bu marka hem renkleriyle çok sevimli hem de çok işlevsel.

8. Lancôme Hypnôse Drama Maskara
Seveni olduğu kadar sevmeyeni de olsa çoğu makyaj sever için vazgeçilmez bir maskara Hypnôse. Anında yoğun hacim veren bu maskara anlamlı bakışların sırrı olabilir.

9. Giorgio Armani Luminous Silk Fondöten
Makyajın ilk adımı eşitlenmiş, sağlıklı duran bir cilt. Bu konuda da adından sıkça söz ettiren fondöten ise Giorgio Armani’den. Ciltle mükemmel bir şekilde bütünleşen, doğal bir görüntü için makyaj severlerin ilk tercihlerinden.

10. M.A.C Lipstick
Makyaja başladığınızda ilk duraklarınızdan biri muhtemelen M.A.C olmuştur. Başarılı bir çok ürününün yanında rujları adeta bir efsane. Ruby Woo ve Velvet Teddy ise en çok tercih edilenlerden.