Genel MODA HABER Debora Zakuto

VAKKO’DAN MODA DERSLERİ

Moda sektörüne hizmet edecek yeni profesyoneller yetiştirmek amacı ile geniş kapsamlı bir moda eğitimi sunan Vakko Esmod Moda Akademisi’nin 2015-16 eğitim sezonu için kayıtlar başladı. Vakko’nun 1841 yılında Paris’te kurulan prestijli moda okullarından Esmod ile olan iş birliği sonucunda 2013 yılında hayata geçen proje kapsamında öğrencilere üç yıllık diploma ve kısa dönemli sertifika veriliyor.

VakkoEsmod-

Detaylı Moda Eğitimi
Vakko Esmod Moda Akademisi’nde verilen eğitimler, diploma programı ve sertifika programları olarak ikiye ayrılıyor. Üç yıl süren Moda Tasarımı ve Yönetimi Diploma Programı’nda; tasarım, modelizm, kumaş bilgisi, bilgisayarda tasarım, moda tarihi, moda yönetimi konularında eğitim alan öğrenciler ikinci yıldan itibaren, Fransa’dan Japonya’ya on beş ülkedeki 22 Esmod okulunun olanaklarından yararlanma fırsatı yakalıyor. Tüm bunların yanı sıra akademi yıl içinde gerçekleştirdiği ‘Fashion Talk’ etkinlikleriyle hem Vakko Esmod öğrencilerini hem de moda alanına ilgi duyan herkesi dünya genelinden gelen stil uzmanları ile bir araya getiriyor. Moda eğitimi almak isteyen, hem teknik hem de yaratım alanlarına ilgi duyan herkesin motivasyon testi ve mülakat süreci sonrası kabul edildiği Vakko Esmoda Moda Akademisi 2015-16 eğitim sezonuna 28 Eylül’de başlıyor.

IMG_1428

Sertifikalı Modacı Olma Şansı
Vakko Esmod Moda Akademisi, modaya ilgi duyan tüm gençler ve farklı bölümlerde üniversite eğitimleri devam eden ve moda ilgisini profesyonelliğe taşımak isteyen öğrenciler için farklı içerikte kısa dönemli sertifika programları da sunuyor. Moda tasarımı, moda perakendesi ve yönetimi, lüks pazarlama, desen tasarımı, moda kültürü, mağaza yönetimi ve moda hukuku gibi modanın birçok farklı alanı Vakko Esmod Moda Akademisi’nin sertifika programları arasında yer alıyor.