Genel Nilay Yalçınkaya

TÜRKİYE’DE BİR İLK

30 yıllık deneyimi ile Türk tekstil ve modasının önemli temsilcilerinden Gizia, Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Türk tekstil ve moda dünyasının yenilikçi yüzü Gizia’nın multibrand konsept mağazası GIZIA GATE, 28 Türk moda tasarımcısını ilk kez aynı çatı altında buluşturuyor.

GiziaGateTasarımcılarNihatOdabaşınaPozVerdiler

GIZIA GATE Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’ndeki 1500 m2’ lik 2 katlı mağazasında, Türk  moda tasarımcılarının özel koleksiyonlarını uluslararası bir mağaza hizmetiyle satışa sunacak.

Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu’nun vizyoner bakış açısıyla Türkiye’ye kazandırdığı proje; Türk tasarımını ve tasarımcılarını uluslararası arenada farklı bir boyuta taşımayı hedefliyor.

Ceyda Balaban’ın kreatif direktörlüğünde hayata geçen proje kapsamında ;

Arzu Kaprol, Aslı Filinta, Bahar Korçan, Belma Özdemir, Deniz Berdan, Ece Sözen, Ela Köseoğlu, Erkan Demiroğlu, Evren Kayar, Gamze Saraçoğlu, Gülçin Çengel, Mehry Mu – Güneş Mutlu, Hakan Urfalıoğlu, Hakan Yıldırım, Lug Von Siga – Gül Ağış, Maid In Love – Hande Çokrak, Mehtap Elaidi, Niyo Çanta – Niyazi Erdoğan, Özgür Masur, Özlem Ahıakın, Özlem Kaya, Seden Kışlalı, Simay Bülbül, Tuvana Büyükçınar Demir, Yael Morel, Zeynep Tosun’un da aralarında bulunduğu bir çok tasarımcı, koleksiyonlarını Türkiye’nin ilk tasarımcılara özel multibrand konsept mağazası GIZIA GATE’de tüketicilerle buluşturacak. GIZIA GATE Ağustos ayı içerisinde açılacak.