Genel MODA HABER Debora Zakuto

AMOS’UN İLHAM VEREN 90’LAR STİLİ

Şüphesiz 90'ların en etkileyici yıldızlarından birisi Tori Amos. İlk albumu olan 'Little Earthquakes' ile tüm dünyayı sallamıştı. Kızıl saçları ve mütevazı stiliyle Amos, 90'lı yılların en çok konuşulan isimlerinden birisi olmayı başarmıştı. Kızıl dağınık saçları bir çok güzellik stiline ilham oluyordu. Şimdilerde ise 90'lar modasının geri dönüşüne ilham kaynağı oldu. Hazırlayan: Polen Müge Korkmaz

tori yeniii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tori Amos, konserlerinde bile mütevazı ve spor giyimiyle dikkat çekiyordu. Yüksek bel jean altına sneakers giymek sahnede onun işiydi desek yeri! Floral desenler ise sezonun vazgeçilmez bir öğesi. Tori Amos 90’lı yıllarda tüm bu trendleri üzerinde bulunduruyordu.

Silent_All_These_Years_UK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yine jean, yine Tori Amos. 90’larda jean ve Tori Amos ayrılmaz ikili haline gelmişti. Son sezonlarda sıkça kullandığımız paçası kıvrık salaş jeanler, üzerine şık gömlekler 90’lı yılların vazgeçilmez tarzlarından birisiydi.

00/00/0000 - Tori Amos - - - Keywords: - Photo Credit: Photorazzi - Contact (1-866-551-7827)

Biri beyaz atlet ve jean mi dedi? Belki de bu akımı sadece 90’lara yüklemek olmaz. Çünkü beyaz atlet ve jean yıllardır hemen hemen herkesin dolabında bulunan kurtarıcı bir kit haline geldi. Anlaşılan o ki Tori Amos’un da kullandığı stillerden birisi.

tori1007

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aynı zamanda Tori Amos’un kızıl saçları ve makyaj stili de o yıllarda oldukça ön plandaydı. Dağınık kızıl saçları bir çok güzellik trendine yön veriyordu. Şimdilerde de dağınık saçlar oldukça moda. 90’ları mı yaşıyoruz ne?

noh29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlerleyen yıllarda Tori Amos sadeliği asla elden bırakmadı. Tori Amos yıllarca stiliyle yön vermiş bir isim. Ve hatta bugünün 90’lar stilinin kodlarını da o belirliyor.