Genel Nilay Yalçınkaya

SEKSİ, SEKSAPEL, SEKSAPELİTE…

Blogger Gamze Biran, seksi olmanın peşine düştü! Önce erkek arkadaşı Sezgin Yılmaz'ı sorulara boğdu! Aldığı yanıtlar onun kadar bizi de şaşırtmadı ama Gamze işin peşini bırakmadı! O seksi olmanın sırrını çözdü! Şimdi sıra sizde.

NEW YORK, NY - NOVEMBER 13:  Model Adriana Lima walks the runway at the 2013 Victoria's Secret Fashion Show at Lexington Avenue Armory on November 13, 2013 in New York City.  (Photo by Dimitrios Kambouris/Getty Images for Victoria's Secret)

Bu ayın konusu hiç de çalışmadığım bir yerden geldi ‘seksapel’… Ben de ister istemez dönüp Sezgin’e soruyorum “Seksi denilince aklına gelen ilk üç şeyi söyler misin?,” diye “Kırmızı, topuklu ayakkabı ve jartiyer” cevabı karşısında bir durup düşünüyorum. Kırmızı asla giymediğim, sürmediğim bir renk, spor ayakkabılarımın sayısı topuklu ayakkabılarımın üç katı kadar ve jartiyerim iç çamaşırı çekmecemde süs olarak duruyor, demek ki seksi kelimesinin uzaktan yakınından geçmiyorum bile. Peki “Seksi nasıl olunur?” ve “Seksi kadın kimdir?,” diyorum, bu sefer de cevap muhtemelen üç erkekten ikisinin de söyleyeceği gibi Adriana Lima oluyor. Güzel kadın, seksi kadın lafım yok ama “Neden?” diye sormadan da geçemiyorum, “Çünkü bakışları seksi,” diyor… Buradan anlıyoruz ki seksi olmak için harika bir vücut, güzel saçlar, uzun bacaklar, dümdüz bir karından önce olay bakışlarda… Seksi ve güzel ayrı kavramlar aslında. Her güzel kadın seksi olmadığı gibi her seksi kadının da güzel olmayacağını ama ikisi beraber olunca da karşı koyulamadığını bilimsel sonuçlara gerek olmadan anlıyoruz.
Bence seksi olan sadece kadınlar değil, şehirler, yemekler, mekanlar da gayet seksi olabilir. Sezgin’i sorularımla darlamaya devam ediyorum. Seksi şehirler sıralamasına Newyork ve Miami’yi koyuyor. Peki ya seksi yemek? O konuda tamamen farklı düşündüğümüz ortada çünkü hamburger cevabı veriyor. Hamburger?! Hamburger’in neresi seksi olabilir diye düşünüyorum, ben muhtemelen çikolataya batırılmış çilek derdim… Ben sordukça o da cevaplamayadevam ediyor spor araba, pahalı bir saat, ayakkabı, motor, deri ceket de seksi klasmanına giriyor. Birkaç arkadaşıma daha aynı soruları yöneltiyorum seksi kadın isimleri Victoria’s Secret defilesinin dışına çıkmıyor, seksi şehirlere Yunan adaları ekleniyor yemek konusu ise steak, et cevaplarıyla daha da kafamı karıştırmaya
devam ediyor.
Seksapel ne giydiğimizden, ne sürdüğümüzden çok nasıl davrandığımızda aslında… Bakışlarda, tavırlarda… Sophia Loren’in dediği gibi “Seksapelin yüzde ellisi sahip olduklarınızdır; yüzde ellisiyse insanların sahip olduğunuza inandığı şeylerdir.”
Seksapel biraz da hissettiklerimizde ve hissettirdiklerimizde değil mi aslında… Topuklu ayakkabı seksi olabilir ama peki ya ben bağcıklı oxford ayakkabılarımla kendimi daha seksi hissediyorsam? Victoria’s Secret kızları gayet seksi ama benim için seksi kadının tarifi Marilyn Monroe’ysa eğer? Paris romantik olduğu kadar seksi bir şehir gibi geliyorsa bana? Kırmızı ruj yerine aralık nude dudaklar daha iyi hissettiriyorsa? Dolgun maşalı saçlar yerine ıslak saçlarla daha mutluysam eğer ya da düz beyaz bol bir tişörtün daha seksi durduğunu düşünüyorsam?
Seksapel insanın etrafında uçuşan bir bulut gibidir. Hem görebilirsin, hem hissedebilirsin, hem koklayabilir, hem de duyabilirsin…
Şimdi müsaadenizle spor salonuna doğru yola koyulup Fashion TV’de Victoria’s Secret defilesi izlerken birkaç saat koşmayı planlıyorum. Sonra muhtemelen kuaföre gidip saçlarıma büyük dolgun dalgalar yaptırıp sonra da topuklu ayakkabılarımı giyip sevgilimle hamburger yemeye gideceğim…
İmza her şeyi çok yanlış anlamış yazarınız….

Gamze BİRAN