Genel Nilay Yalçınkaya

ŞEHİRDE YAZ EĞLENCESİ!

Akşamüstü birkaç kokteyl içmek, gece güzel müzikler eşliğinde eğlenmek veya lezzetli bir öğle yemeği için en doğru adresler listemizde bu hafta Backyard yer alıyor. Zengin mönüsü ve bahçesinde yer alan Backbar'la son zamanların en uğrak noktalarından biri olan Backyard mercek altında.

başak şahin

İstanbul’un ortasında, kendinizi tatilde hissettirecek bir mekan Backyard. Bebeköy’de yeşillikler içindeki mekan hem huzur hem de eğlence vadediyor. Mekanın içindeki Backbar şehirde işten erken kaçmak için bir bahane daha sunuyor. DJ partileri, özel etkinlikler artık Backbar’ın çevresinde hayat buluyor. Yaz boyunca haftaiçi-haftasonu etkinlikleriyle adını sık sık duyacağımız Backyard ve Backbar ile ilgili sorularımızı mekanın işletmecisi Başak Şahin’e sorduk.

_OZ_9467

Backyard daha çok spordan çıktıktan sonra uğranılan bir yer olarak hafızalarda yer etmişti. Fakat Backbar’ın partileriyle bu algı değişti. Yeni etkinliklerinizden bahseder misiniz?
Bu algı mönü içerisinde yer alan kalemlerin hepsinin organik, taze ve doğal olmasından dolayı oluştu. Backyard, günlük hayatımızda aradığımız sağlıklı mutfak ve lezzetleri, günün her saatinde yenebilecek şekilde opsiyonlarlar sunuyor. Backbar ise kendi hayatımızda duyduğumuz ihtiyaçlar doğrultusunda oluştu, insanlar tarafından çok pozitif algılandı, farkın gün yüzüne çıktığını düşünüyoruz. Sağladığı hikaye ve değişik sound’ları ile misafirlerine otantik tecrübeler yaşatmak amaçlı kurulan ve insanlara şehirde olduklarını unutturan bir adres.

_OZ_9100-2

Sıcak yaz akşamları için önerdiğiniz kokteylleriniz neler?
Backbar’da Spring, Future Husband, Menage a Trois, Fear the Pear ve Forty-Four kokteyllerimiz hem bizim hem de misafirlerimizin favorisi!

_OZ_9181

Bir de yemek tavsiye etmenizi istesek…
Hangi okazyonda nasıl şeyler yemek istediğinize bağlı olarak, şefimizin önereceği tabak değişecektir, basit bir sağlıklı öğle yemeği için salata çeşitlerimizden alternatifler sunabileceğimiz gibi, keyifli bir yaz akşamında uzun vakit geçirilen bir masaya başlangıç ve atıştırmalıklar önerimiz arasında olacaktır.

_OZ_9285

Backyard’da her hafta;
Salı akşamları Live From Garden/Summer Jazz Sessions,
Çarşamba ve Perşembe klasik DJ formatının dışında house hold isimler,
Cuma-Cumartesi ve Pazar chill out performansları,
Pazar akşamları Summer Night Movie Club sizi bekliyor!