Genel MODA HABER Debora Zakuto

PANTONE RENKLERİNİN MODA TUTKUSU

Pantone 2016 yılının renklerini seçti! Global renk otoritesi, Rose Quartz ve Serenity'nin günümüz estetik anlayışı ve görsel kültürünün en önemli renkleri olarak belirledi. Pantone 2016 yılında ilk kez bir değil iki renk seçiminde bulundu. Rose Quartz ve Serenity 2016’da çok daha fazla göreceğimiz kesin. Biz şimdilik öngörülü davranıp bu rengi kullananları mercek altına aldık.

MILAN, ITALY - FEBRUARY 26: A model walks the runway at the Prada Autumn Winter 2015 fashion show during Milan Fashion Week on February 26, 2015 in Milan, Italy. (Photo by Catwalking/Getty Images)

Prada Sonbahar Kış 2015

Moda dünyasını yakından ilgilendiren bu seçimlerinin altında Pantone’nin hepimiz için bir mesajı var. Pantone Renk Enstitüsü’nün direktörü Leatrice Eiseman “Telaşlı hayatımızın ve çevremizdeki çılgınlık içinde huzur için artan bir talep var,” diyor. Rose Quartz bir gün batımını, tomurcuklanan çiçekleri çağrıştırıyor. Serenity ise gökyüzünün genişliğini anımsatıyor. Rose Quartz ve Serenity’nin sıcak ve sakinleştirici tavrı bakalım önümüzdeki yıl karşımıza nasıl çıkacak…