Genel Debora Zakuto

NASIL FIT KALABİLİYOR?

Sağlıklı ve fit vücuduyla hepimizin hayranlıkla seyrettiği Maria Sharapova'nın bu kusursuz görünümünün sırrını araştırdık. İşte fitness ve beslenme kuralları... Hazırlayan Nilay Yalçınkaya

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Yoğun bir spor programı uygulayan başarılı tenişçi enerji ihtiyacını kafein yerine kendi hazırladığı yeşil içeceklerden sağlıyor. Formunu korumak için beslenmesine çok dikkat ediyor.

Maria Sharapova Serves Up Evian Bottle Service In NYC On August 19, 2014

Yoğun tenis çalışmaları ve salon programlarının dışında bisiklet binmeyi çok seven Sharapova, düzenli olarak bisiklet gezintilerine çıkıyor. Güçlü ve kaslı bacaklarının bir diğer sırrı da bu.

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Yüksek protein, düşük yağ ve karbonhidrattan oluşan öğünlerini kendi hazırlıyor. Maçtan önce tavuklu salatası ve yeşil içeceğiyse vazgeçilmezi. Bu arada çok sayıda küçük öğünler yerine 3 tam öğün beslenmeyi tercih ediyor.

2014 Australian Open - Day 2

Yoğun spor ve çalışma programının dışında hem kafasını hem de bedenini rahatlatmak için her gün en az 5 dakika meditasyon yapıyor. Ayda bir kere de spa ve masajla yorulan kaslarını dinlendiriyor.

????????????????????????????????????????????????????????????????

Maria Sharapova’nın en büyük form ve güzellik kaynağı su. Vücudundaki yağlardan kurtulmak için günde en az 2 litre su içiyor. Su aynı zamanda onun parlak ve aydınlık görünen teninin de güzellik sırrı. Bununla birlikte cildini güneşten korumaya da özen gösteriyor.

Maria Sharapova Launches Her Sugarpova Candy Collection On The West Coast At IT'SUGAR At Universal CityWalk In LA

Bu konuda oldukça dikkatli ve kontrollü olsa da aslında onun şekere zaafı var. Hatta bunu kendi kurduğu “Sugarpova” markasıyla da kanıtlıyor. Birbirinden renkli şeker, sakız ve jelibonlar üreten Sharapova’nın bu konuda oldukça kontrollü olduğunu belirtelim. Genelde tatlı ihtiyacını meyveli yoğurtlarla karşılıyor.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

6 yaşında tenis oynamaya başlayan Sharapova için spor demek hayat demek. Haftanın altı gününü spora ayırıyor. Tenis dışında yoga yapıyor, karın güçlendirme programları uyguluyor. Zaman zaman salsa derslerine katılıyor.