Genel MODA HABER Debora Zakuto

MODANIN SEBASTIAN’I

Modaya tutkun musunuz? Mağaza mağaza gezmek her şey ayağınıza gelsin! Dolabınızdaki kıyafetleri kombinleyemediniz mi? Uygulamalar sizin için yapsın! Bir ünlüde gördüğünüz ceketin markasını mı merak ettiniz? Mağazaları talan etmek yerine uygulama sizin için anında bulsun. Bu biribirinden güzel aplikasyonlar sizin için kombin yaratıyor, alışveriş olanağı sağlıyor ve fiyatını merak ettiğiniz ürünleri ayağınıza seriyor! Biz onlara modanın Sebastian'ları diyoruz; "Sebastian bana bir çift kırmızı ayakkabı." Derleyen: Polen Müge Korkmaz

psdept

Ps Dept
Senin hala bir stilistin yok mu? Eğer yoksa kendine özel bir stilistin olması fikri kulağa hoş geliyor değil mi? Bizlere 7/24 moda asistanlığı yapan bir uygulama olan Ps Dept, sayesinde aradığınız ürünü kolayca bulup, stil danışmanından fikir alabilirsiniz.

polyvore remix

Polyvore Remix
Beğendiğiniz kıyafetleri kombinlemede zorlanıyorsanız bu uygulama tam size göre. Üstelik seçtiğiniz ürünü birden fazla tarzda yorumlayıp, kombinleyip size ilham kaynağı oluyor.

netset

Net Set
Net-a-porter.com’un yepyeni uygulaması olan Net Set, oluşturduğunuz profilinizde kendi giyim tarzınıza uygun profillerle iletişime geçmenizi sağlıyor. Büyük moda evlerininde ürünlerine kolayca ulaşabiliyorsunuz. İnternet sitesi üzerinden alışveriş yaparken aradığınız ürün sitede mevcut değilse, fotoğrafını aplikasyona yüklüyorsunuz, sizin için aradığınız ürüne en benzer alternatifleri buluyor.

stylect

Stylect
Uygulama üzerinden alışveriş yapabileceğiniz ve ürün skalasının çok geniş olduğu bir platform Stylect. Binlerce ayakkabı modeline sahip olan Stylect, Louboutin’den Nike’a, Dior’dan Adidas’a kadar her tarzda ürünü telefonu indiriyor. Bu ayakkabılar içinden istediğiniz tarzı, rengi seçiyorsunuz, Stylect sizin için filtreliyor.

stylebook

Stylebook
Sizde her sabah dolabınızın başında bugün ne giysem diye saatlerce düşünenlerdenseniz bu uygulama tam size göre. Kıyafetlerinizin fotoğrafını çekip uygulamaya yüklüyorsunuz, Günler öncesinden kombininizi hazırlayıp takvime koyabiliyorsunuz. Aplikasyon sayesinde hem hangi kıyafeti en son ne zaman giydiğinizi görebilir hem de dolabın bir köşesinde unutulmuş parçaları yeniden yorumlayabilirsiniz.

asap54

Asap54
Beğendiğiniz bir modelden binlerce farklı ürün görmek ister miydiniz? Siz deseni, rengi veya modeli seçiyorsunuz, Asap sizin için benzer desendeki veya renkteki başka markaların ürünlerini ayağınıza seriyor. Böylece beğendiğiniz ürünü bulamadım diye üzülmek ortadan kalkıyor, binlerce başka alternatif elinizin altında.

hublot

Hublot
Hublot saatleri incelemek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bu aplikasyon size saatleri 360 derece inceleyebilme imkanı sunuyor. Saatlerin içinde kaybolmaya hazır olun!

asos-400x400

Asos
Alışveriş denilince akla ilk gelen sitelerden biri olan ASOS, geniş marka skalası ve binlerce ürünüyle artık cebinizde! Üstelik Türkiye’de bulamadığınız ürünleri sipariş verebilir, alışverişin keyfini çıkartabilirsiniz.

turnhills.jpg 2

Turnhills
Dünya vitrinlerini gerçek zamanlı görüntüleyebildiğiniz bir aplikasyon Turnhills. Kullanıcılar yeni trendlerden ve markaların yeni ürünlerinden anında haberdar olabiliyor. Anlaşmalı markalar arasında Ralph Lauren, Gucci, Armani, Burberry, Fendi gibi bir çok dünya devi bulunuyor.