Genel Debora Zakuto

METİN GÜRSOY CEVAPLIYOR

Moda gurusu ve marka danışmanı Metin Gürsoy her ay stil, moda, giyim ve trendler hakkında merak ettiklerinizi yanıtlıyor...

Street Style - Day 3 - Milan Menswear Fashion Week Fall/Winter 2015/2016

Haftanın altı günü çalışanlar için giyinmek artık zevkten çıkıp zorunluluk haline geliyor. Ufak dokunuşlarla ofis stilime nasıl hareketlilik katabilirim?

Vazgeçemediğimiz boyfriend gömleklerle! İster altına kısa paça kumaş pantolonlarınızı giyin ister daracık bir deri pantolon veya yılların eskitemediği taytlarınızı. Bir başka pratik çözümse aynı gömleklerinizi bisiklet yaka elbiselerinizin içine giyip kollarını pervasızca kıvırmak olabilir. Ya da belki dolabınızda “küçük dar siyah elbise”nizi kenara itip, üstünüze oturan, rengarenk ve kıvrımlarınızı belli eden elbiselere yer açmanın vakti gelmiştir.

Bu sezonun en popüler rengi gri tonlarını hangi renklerle kombinlersem eğlenceli ama sade bir görüntü oluşturabilirim?

Kış bitmeden bu sezonun başında çok beğenerek aldığınız gri oversize paltonuzu toz pembesi berenizle ya da bol tüylü kazağınızla beraber giymek için hala şansınız var! Yeter ki yaz renklerini kışın da gururla giymeye tereddüt etmeyin, asıl denenmemişleri denediğinizde fark yaratırsınız.

Gece kulübüne giderken ince askılı bluzlar giymeden hem şık hem sıcak kalabilmemiz için bir erkek gözünden önerileriniz nelerdir acaba?

Tam da bu karlı havalarda kız arkadaşlarımın yarasına tuz bastınız! Tabii ki de rahatlığınızdan ve seksiliğinizden ödün vermeden de gece eğlenebilirsiniz ama unutmamakta fayda var ki; o enerjiyi üstünüze giydikleriniz değil tavırlarınız oluşturur. Sırt dekolteli kazağınızın altına giyeceğiniz yüksek belli kotunuzla gecenin en cool ALL kadınının siz olacağını temin edebilirim!

Kadınların üzerinde korse görmeye bayılıyorum. Ama sıra bana geldiğinde basit gözükmekten çok korkuyorum.

Öncelikle en başta belirtmekte fayda var ki; korse, kesinlikle küçük göğüslü kadınların tercih etmesi gereken bir parça. Bu noktada anlaştığımıza göre iş onu neyle kombinleyeceğinize geliyor. Korse giydiğinizde vamp yerine daha sofistike bir görüntü elde etmek istiyorsanız benim önerim bol kumaş pantolonlardan yana olacaktır. Kumaş pantolonların sadeliğini ve ciddiyetini daracık deri bir korse ile kombinlerseniz tüm algıları ters köşeye yatıracaktır.