Genel Nilay Yalçınkaya

MARKALARA TAZE KAN!

Muhteşem defileleri ve aşık olduğumuz kreasyonlarıyla moda sektörüne yönveren yeni kreatif direktörleri daha yakından tanımak için galeriye devam edin! Hazırlayan Eda Erdoğanlar Gençünal

NEW YORK, NY - MAY 04:  Georgia May Jagger (L) and Alessandro Michele attend the "China: Through The Looking Glass" Costume Institute Benefit Gala at the Metropolitan Museum of Art on May 4, 2015 in New York City.  (Photo by Dimitrios Kambouris/Getty Images)

Alessandro Michele
13 senenin ardından Gucci’nin bir parçası haline gelen Frida Giannini’nin markadan ayrılmasıyla birlikte Alessandro Michele Gucci’nin yeni kreatif direktörü oldu. 2011 yılından beri kreatif direktör yardımcısı pozisyonunda bulunan Michele, bu sene Gucci’de 12. yılını kutluyor. 25 Şubat’ta Milano Moda Haftası kapsamında düzenlenen Gucci Sonbahar/Kış 2015-16 defilesinde Alessandro Michele marka için ilk koleksiyonunu sergiledi. Gucci’den önce Fendi’de aksesuar tasarımcısı olarak çalışan Alessandro Michele daha sonra Tom Ford için tasarımlar yapmaya devam etti. Başarılarının fark edilmesiyle Gucci Londra tasarım ofisiyle çalışmaya başladı. Gucci’de deri ürünler tasarım direktörü olarak devam ederken kreatif direktör Frida Giannini’nin de arzusuyla kreatif direktör yardımcılığına yükseldi. Şimdi de Giannini’nin yerini alarak Gucci tasarımlarına imza atıyor.