Genel Debora Zakuto

EPİLASYONLA PÜRÜZSÜZ CİLT

Güzellik editörümüz Nilay Yalçınkaya istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak ve yazı pürüzsüz bir ciltle karşılamak için en yeni epilasyon merkezlerini araştırdı.

1 ütüleme

1 Ütüleme epilasyon

Türkiye’de yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan ütüleme epilasyon (Soprano), cihazın başlığının derinizin üzerinde ütü yaparmış gibi hareket etmesiyle yapılıyor ve adını da burdan alıyor. Levent Loft içindeki Corpus Spa’da uygulanan bu yöntemin detaylarına gelince; öncelikle epilasyon yapılacak bölge beyaz bir kalemle çizilerek bölümlere ayrılıyor. Sonrasında cilde soğutucu jel sürülüyor. Bu da lazer epilasyonlarda görülen yanma ihtimali riskinin önüne geçiyor. Uygulama sırasında bir sıcaklık hissediliyor ama yanma ihtimali söz konusu değil. Cihaz başlığı cilde temas ederek sanki masaj yaparmış gibi uygulanıyor. Bu da aynı zamanda cilt üzerinde rahatlatıcı bir etki sunuyor. Genel olarak acı ve yanma hissi yaşanmasa da sadece kıl köklerinin çok yoğun olduğu ve kemikli bölgelerde epilatörle tüylerinizi alıyormuş hissi yaratıyor. Yöntemin en dikkat çeken ve fark yaratan tarafıysa ten ve tüy rengi fark etmeden herkese uygulanabiliyor oluşu.
Bunun yanında sadece kışın değil, güneşten korunmak şartıyla yazın bile uygulanabiliyor. Etkisini ilk iki seanstan itibaren görmeye başlasanız da tam anlamıyla altı ile sekiz seansta sonuç veriyor. Yöntemi sadece kadınlar değil; ense, sırt, omuz, ve göğüs bölgelerindeki kıllardan rahatsız olan erkekler de uygulatıyor. Bitirme garantili komple epilasyon fiyatı kadınlar için küçük paket fiyatı 2,750 TL. Tel: 0212 270 15 16