Genel MODA HABER Debora Zakuto

BEYONCE VE TOPSHOP’UN İLKBAHAR SÜRPRİZİ

Beyonce ve Topshop güçlerini birleştirdi, yeni bir ortaklığa soyundu. Parkwood Topshop Athletic ürünleri 2016 İlkbahar-Yaz sezonunda mağazalarda yerini alacak.

NEW YORK, NY - OCTOBER 20: Beyonce performs onstage during TIDAL X: 1020 Amplified by HTC at Barclays Center of Brooklyn on October 20, 2015 in New York City. (Photo by Jamie McCarthy/Getty Images for TIDAL)

Ekim 2014 yılında, Beyonce ve Topshop arasında bir ortaklık ilan edildi. Ancak koleksiyonun ne zaman çıkacağıyla ilgili uzun bir sessizlik yaşandı. Ve sonunda beklenen açıklama geldi. Beyonce’nin Topshop için hazırladığı koleksiyon 2016 İlkbahar’ında mağazalarda yerini alacak. Ayakkabı ve aksesuarlarında dahil olduğu içeren koleksiyon spor giyim sunacak. Fakat bu işbirliği diğer marka-ünlü çalışmalarından biraz daha farklı. Nasıl mı? Beyonce’nin ve Topshop aslında yeni bir marka kurarak yüzde 50-50 ortak oluyor. Yani Beyonce Parkwood Entertainment Şirketi ile Topshop güçlerini birleştiriyor. Parkwood Topshop Athletic’in satış platformu öncelikle Topshop mağazaları ve topshop.com adresleri. Topshop markasının kurucusu Sir Philip Green anlaşmalarıyla ilgili bulunduğu yorumda şöyle dedi: “Modadan ilham alan fitness giysilerinin gösterdiği gelişim nedeniyle bir süredir gözümüz bu kategorinin üzerinde ve müşterilerimiz açısından da doğru olduğunu düşünüyoruz. Dünyanın en üretken ve yetenekli insanlarından biri olan, hayatının büyük kısmını dans ederek, prova yaparak ve çalışarak geçiren Beyoncé ile işbirliği yapmak, bu kategoriyi geliştirmek için eşsiz bir fırsat.Beyoncé ve yaratıcı enerjisi ve isteği çok yüksek ekibiyle işbirliği yapmak Topshop olarak hepimize ilham veriyor. Bir yıldan kısa bir sürede çok şey başarmamız gerekiyor ama hep birlikte bu zorluğun üstesinden gelmeye hazırız ve sportif sokak stilini yaratıcı ve heyecanlı bir şekilde sunacağımızı umuyoruz.” Beyonce ise ortaklıklarının memnuniyetini şu sözlerle belirtti: “Parkwood’u büyütmeyi devam ettirmek için daha iyi bir ortak düşünemezdim. Moda alanındaki başarısı ve ileri bakışlı vizyonu nedeniyle TopShop’ı hep çok sevdim. Modanın yön verdiği teknik bir koleksiyon yaratmak ve üretmek için geliştirme ekibiyle birlikte çalışmak çok heyecan verici. Bu işbirliğinin her aşamasında yer almayı dört gözle bekliyorum.”