FASHION GUIDE allmagazine

İPEKYOL – 2016 İLKBAHAR/YAZ

Gücünü 70'lerden alan, sezonun yükselen trendleri ile gardıropların zamansız ikonları, İpekyol'un yaz koleksiyonunda buluşuyor.

Gücünü 70’lerden alan, sezonun yükselen trendleri ile gardıropların zamansız ikonları, İpekyol’un İlkbahar/Yaz 2016 koleksiyonunda buluşuyor. Her daim stiliyle hayranlık uyandıran modern ve güçlü İpekyol kadını, yaz sezonunun en şık görünümleriyle karşımıza çıkıyor. İpekyol’un İlkbahar/Yaz 2016 koleksiyonunda öne çıkan zarif beyazlar ve feminen siluetlerde hayat bulan floral desenler, doğallığın ve İpekyol kadınının gücü ile birleşiyor. Gün ışığından ilham alan canlı renkler, uçuşan hafif kumaşlarla kusursuzca bütünleşiyor.
Doğal dokular ve naturel kumaşlarda öne çıkan şık detaylar, şehirli kadınların güçlü duruşuna zarif bir tavır katıyor. Fırfır, plise, bağcık ve püsküller ile off shoulder kesim ve işleme motifler bu sezon feminenliğin vurgusunu arttırarak, İpekyol kadınını glam 70’ler diyarına sürüklüyor. Püsküllü süet ceketler ve üç boyutlu dokuların eşlik ettiği nakış detaylı kimonolar modern siluetlere stil sahibi bir dokunuş getiriyor.