BU AY DERGİDE Nilay Yalçınkaya

YÜKSEK ÖKÇELER

Kerem Bürsin, Özge Ulusoy ve Neslişah Alkoçlar gibi ünlü isimlere stil danışmanlığı yapan Tuğçe'nin stilini mercek altına aldık ve giydiği yüksek topuklu ayakkabıların kıyafetlerinin bir adım önüne geçtiğini keşfettik. Gördüklerimiz Tuğçe'nin cesur stili hakkında ipucu verse de henüz görmediklerimiz bizi daha da heyecanlandırdı ve Tuğçe'den ayakkabı dolabını karıştırmak için izin istedik. Gözümüz onun seksi topuklularının üzerindeyken, kendisinden ayakkabılarıyla yaşadığı büyük aşkı dinliyoruz. Hazırlayan: İpek Özcan

_DSC3185

Öncelikle bize yaptığın çalışmalardan bahsedebilir misin?
Styling ve stil danışmanlığı yapıyorum. Son zamanlarda birlikte çalıştığım isimlerden biri, Kerem Bursin. Kerem’in günlük hayatında giydiği parçaları seçerek, gardırobunda değişiklikler yapıyorum. Onun dışında Pınar Sabancı, Neslişah Alkoçlar ve Özge Ulusoy gibi isimlerle de çalıştım. Danışmanlık yaparken aradığım her ürünü bulamadığımı fark ettim ve bu serüvene tasarım sürecini de ekledim.

_DSC3163

Yaptığın işi bir kenara koyarak, kendi stilin hakkında neler söylersin?
Gideceğim yere, o anki ruh halime göre kendi içinde hayal edebildiğim her parçayı giyebilirim. Bu anlamda hiç tutucu biri değilim. Stilime yakın bulmadığım parçalar tabii ki var, ama hiç “Bunu asla giymem,” demem! İşim ve sosyal hayatım gereği gün içerisinde birçok farklı mekanda, ortamda olmam gerekiyor. Bazen saçımın şeklini, bazen de ayakkabılarımı değiştirip her ortama uyum sağlayabilecek ‘çabasız şıklığın’ peşindeyim diyebilirim.

_DSC3151

Ayakkabılarla aran nasıl? Ayakkabı senin için bir aksesuar mı, yoksa bir aşk mı?
Ayakkabılarıma gönülden bağlıyım diyebilirim. Ayakkabıların bir kıyafetin kaderini belirleme konusunda önemli bir rolü olduğunu düşünüyorum. Ayakkabı dolabımın çok büyük bir kısmını stilettolar ve diğer topuklular kaplıyor. Her zaman konfor yerine şıklığı tercih ettiğim için bu durumun değişmesi çok zor görünüyor!

_DSC3149

Sence bir kadının duruşunu, vücudunu en çekici halde gösteren topuklu ayakkabı modeli nedir?
Vücut tipine göre ayakkabılar değişiklik gösterse de ‘strappy’ stilettolar bana çok çekici geliyor. Bunların bacak boyunu kesmemesi önemli. Ayrıca sivri burun stilettoların da bacaklarımızı olduğundan ince gösterdiklerine ve bize sofistike bir görünüm kazandırdıklarına inanıyorum.

Ayakkabıya çok para harcar mısın?
Ayakkabıya para harcamaktan çekinmem. Pazardan aldığım bir kıyafeti kendime özgü bir kombin yaparak gönül rahatlığıyla giyebilirim, ama ayakkabı ve çanta konusunda bu kadar rahat değilim. Onların kalitesi benim için çok önemli.

_DSC3222

Tuğçe’nin favorileri

-Favori ayakkabı modellerin?
Elim klasik renk ve modellere gitse de arada bir çılgınlık yapıyorum. İddialı bir ayakkabı sıradan bir kıyafeti kurtarmak için ilkyardım çantası görevi görür.

-Favori kombinin?
Etekleri uçuşan, mini bir elbisenin altına bir çift topuklu ayakkabı… Bence çok zarif bir kombin bu.

-Favori marka ve tasarımcıların?
Listemin başındakiler Gianvito Rossi, Brian Atwood, Alaia ve Aquazzura.

-Favori mağazalarınız?
İstanbul’da Beymen ve Harvey Nichols, yurtdışında ise Barney’s, Bergdorf Goodman ve Selfridges. Yurt dışında sokaklarda dolaşırken adını bile hatırlamadığım mağazaların vitrininde keşifler yapmanın heyecanı da bir başka!