BU AY DERGİDE Nilay Yalçınkaya

YENİ SEZONA HAZIRIM, YA SEN?

Sezon 70'ler ruhunu iliklerimize kadar hissettiriyor. Sokakların modern kesimlerle geçmiş ruhunu yansıtacağız sezonda, 70'ler ruhunu stiliyle aklımıza yer eden isimlere sorduk. İlham alın! Hazırlayan Ümit Temurçin

selva.ışık

Selva Işık, H&M Country VM Indoor Responsible
70’leri nasıl tanımlarsın? 
Klasik, romantik ve aynı zamanda tailored kesimler hoşuma gidiyor. Modanın aklıma gelmeyecek değişik kesimlerle, dış görüntümü istediğim gibi kullanmama olanak vermesi harika bence. Bu yazı eski ve yeni modayı harmanlayarak geçirdim. 70’lerin bunda elbette büyük etkisi oldu. Giydiğim kıyafetlerin o yılların romantizmini ve hippi hissini taşıyıp bana mutluluk ve özgürlük vermesini sevdim. Sonbaharda ise modern çizgilerle şekillendirilmiş feminen kıyafetleri tercih ediyorum. Tabii ki maskulen tailoring vazgeçilmezim.
Bu sezon gardırobuna neler ekleyeceksin?
Duygularını dolu dolu yaşayan bir kadın olmam dış görünümüme de etki ediyor. Kıyafetlerimin o andaki ruh halimi yansıtması beni mutlu ediyor. Bence modanın erkek ve kadın giyimi arasındaki çizgiyi yıkmış olması muhteşem. Ben de bundan keyif alarak yararlanıyorum. Alışveriş listem şöyle: Erkek kesim pantolon, ceket, yüksek yaka kazak, sezon renklerine uyarlamış basic tişörtler.

Pantolon ve ayakkabı, H&M
Gömlek, COS
Kaban, Ju.İstanbul
El çantası, Hasan Koca