BU AY DERGİDE Nilay Yalçınkaya

YENİ GÖZDE: BRAND WHO

Uzun yıllar tekstil seköründe çalıştıktan sonra Brand Who markasını kuran Volkan Güzelce ve Koray Arıcı, yarattıkları markayla erkek hazır giyim dünyasındaki boşluğu doldurmayı hedefliyorlar. Volkan Güzelce, “Brand Who tasarlanacak kıyafetlerden öte bir yolculuğu ifade ediyor bizim için,” diyor.

Brand Who Defile (1)

Brand Who nasıl doğdu?
Markamız fikren ve resmen 2012 yılında hayata geçti fakat ilk koleksiyonumuzu hazırlamak için 2014 yaz dönemine kadar doğru koşulların oluşmasını bekledik. Brand Who’yu kurarken bizi en çok teşvik eden konu, erkek hazır giyimindeki eksiklik ve pazardaki boşluk oldu.

????????????????????????????????????

Markanın ana fikri nedir?
Hikayemizin ana fikri, global vizyonda sınırları olmayan bir marka yaratmak. Bu fikir etrafında şekillenen bir marka stratejimiz var. İlk sezonumuzda Yunanistan’da distribütörlük anlaşması yaptık ve şu anda satış kanallarımızın %70’i yurt dışında diyebiliriz. Türkiye’deyse Vakkorama, Mae Zae Lifestore ve Industrie Denim’lerde satışımız devam ediyor.

Brand Who Defile (3)

Tasarım mottonuz nedir?
Giyinmek, paylaşmaktır. Ne giydiğiniz önemlidir çünkü sokağa adım attığınız an, dünyanın geri kalanını görünüşünüze maruz bırakırsınız. Seçtiğiniz renklerden taşıdığınız desenlere kadar giysileriniz insanları etkiler, çeker ya da iter.

Sonbahar-Kış 2015/2016 koleksiyonu için nereden yola çıktınız?
Koleksiyonun ana teması ‘Grunge’. 90’lardaki akımın öncülerinin yaşam ve giyiniş tarzlarından etkilendik. Rahatlığın ön planda olduğu, desenlerin kullanıldığı, ‘oversize’ ve ‘long fit’ modellerin tercih edildiği yılları günümüze uygun, markamızın dilinde anlatmaya çalıştık. Hatta biraz daha şık bir görünüm kazandırmak için bu akımın ruhuna zıt olacak şekilde detaylara önem verdik. Grunge hepimizin bildiği gibi 80’lerin sonunda 90’ların başında Amerika’nın Seattle eyaletinde başladı. Bizim de başlangıç noktamız Seattle ve kahramanları oldu.

Brand Who Defile (2)

Sizce erkeklerin gardıobunda bulunması gereken belli başlı parçalar neler?
Yaşam ve tasarım, en basit formda başlar ve kendi içinde zenginleşir. Bizim için sade ve şık tasarımlar dolabın temeli. Mesela sezon renklerinde, polo yaka bir tişört olmazsa olmazdır. Beyaz renkli, V yaka bir tişört de kendinizi ifade edeceğiniz her kombinde temeli oluşturabilir. Bunun yanında rahat ve fit beyaz gömlek, siyah blazer ceket ve denim pantolonu da unutmamak lazım.

Sizin dolabınızda en çok ne bulunur?
Ayakkabı.