BU AY DERGİDE Nilay Yalçınkaya

TRENDSETTER

Roberto, modaya bağımlı, trendlerin belirlediği sınırlar içerisinde yaşamını sürdüren bir blogger asla değil! 27 yaşında kendini ispatlamış, sevdiği işte başarıya ulaşmış bir isim. Moda konusunda herhangi bir eğitimi yok, sadece çok sevdiği modayı yaşam tarzıyla doğru noktada ve dozda birleştirebiliyor. Üstelik bu mütevazı yaklaşımıyla çok büyük markalarla iş birliği yapıyor ve başarılı çizgisini her geçen gün yükseltmeyi başarıyor. İstanbul'da bir araya geldiğimiz bu sıcakkanlı İtalyan'la moda serüvenini konuşurken ondan gözümüzü alamıyoruz. Çünkü gardırobundan seçtiği parçalarla yarattığı kombinlerin hepsinin içinde abartısız ama ışıl ışıl görünüyor. Bu arada siz de Roberto'nun enerjisinden ilham almak istiyorsanız internet sitesi robertoderosa.com'u ya da instagram hesabı @robertoderosa'yı takipte olun. Hazırlayan: İpek Özcan

_D9A3586

Şu sıralar neler yapıyorsunuz, bize kısaca anlatır mısınız?
Aslında yaptığım iş gezgin ruhumu modayla bir araya getirmek. En son Furla’yla ‘Modern Man’ projesinde işbirliği yaptım. Aynı zamanda Tommy Hilfiger’la da bir projede beraber çalıştık. Bunların yanı sıra Dior, Sergio Rossi, Alberto Guardini, Footlocker, Paco Rabanne, Churchs ve Gucci’yle dijital platformda işbirlikleri yapıyorum.

Kendi stilinizi ve modayla olan ilişkinizi nasıl tanımlarsınız?
Modaya bağımlı bir düzen içine doğmadım ve asla modayla ilgili bir eğitim almadım. Sadece modanın bana ait bir şey olduğunu düşünüyorum; sanki gerçekten benim üzerimde hayat buluyor.

_D9A3879

Desenler ve renklerle aranız nasıl?
Renklere, desenlere tabii ki bayılıyorum. Özellikle bu kış 70’lerin desenleri geri geliyor ve ben onları üzerimde görmek için sabırsızlanıyorum.

Sizi en iyi anlatan parçalar neler?
Zamansız, oversize, beyaz gömlekler. Ayrıca beyaz sneaker’lar ve deri mokasenler de tam benlik parçalar!

Alışverişkolik blogger’lardan mısınız? Gardırobunuza çok para harcar mısınız?
Evet, alışveriş yapmayı çok seviyorum, ama trendlerin bağımlısı da değilim asla! Özellikle modası hiç geçmeyecek paltoları gardırobuma eklemeyi ihmal etmem. Bir de ayakkabılara aşığım. Muhteşem ayakkabılar görünce, onlara hayır diyemiyorum.

_D9A3918

Roberto’nun favorileri

Favori markaları
Gucci, Louis Vuitton, Acne, COS, Tommy Hilfiger, Ralph Lauren, Versace, H&M ve Zara.

Favori kombini
Rock-chic.

Gardırobundaki favori parçalar
Gardırobumda bir sürü gömlek var. Gömleklerimden vazgeçemem asla! Bir de sneaker’lara karşı ayrı bir tutkum var.

Moda anlamında favori dönemi
70’ler! Özellikle o döneme ait desenlere bayılıyorum.