BU AY DERGİDE Nilay Yalçınkaya

TANIŞTIRALIM: RACHELL ANTONOFF

Gün geçmiyor ki, yollarımız yeni bir tasarımcıyla kesişmesin. Son zamanlarda ismine sıkça denk geldiğimiz Rachel Antonoff'un tasarımlarının exclusive olarak beymen.com'da da satıldığını görünce onu yakın markaja almaya karar verdik. Hazırlayan: Lara Mutlu

IMG_0307[1]

KİM? Rachel Antonoff.
TASARIM MOTTOM: “Her fikrimi kaleme almak. Bazıları pek güzel fikirler olmasa bile…”
TASARIMCILIK YOLUNDA… “Kendiliğimden bir adım atmadım. Bu yola resmen düştüm. Bir arkadaşımla birlikte kendim için birkaç elbise tasarlamıştım. Bir takım olaylar silsilesinin ardından o elbiseleri Barneys’da bir satın almacının karşısına çıkardım. O da beğenince devamı geldi. Sanırım her şeyi mükemmel zamanlama denilen şeye borçluyum.”
İLHAM… “Her yerde ama özellikle de çok alakasız yerlerde bulduğum bir şey. En çok ilhamı ailemden ve arkadaşlarımdan alıyorum.”
BENİ HEYECANLANDIRAN… “İşin sadece tasarım kısmı. Saçma bir cevap gibi oldu ama aslında çok fazla gereksiz ayrıntı ve kağıt işleri de var bu mesleğin. Beni sadece tasarım yaptığım anlar mutlu ediyor.”
HER KADININ DOLABINDA OLMASI GEREKEN BEŞ PARÇA… “Siyah, basic bir elbise, rahat bir jean, daha az rahat ama harika gösteren bir jean, göz kamaştıran bir elbise ve rahat pijamalar.”
STİL İKONUM… “Abim Jack.”
FAVORİ TASARIMCILARIM… “Timo Weiland, Dieppa Restrepo, Lizzie Fortunato.”
SONBAHARDA… “En trend şey ne olacak ben de bilmiyorum ama ben koleksiyonum için ilhamımı biyolojiden ve botanikten aldım.”