BU AY DERGİDE Nilay Yalçınkaya

TANIŞIN UNEXPECTED STORIES

"İsminden de anlaşıldığı gibi tamamen beklenmedik bir hikaye bu," diye bahsediyor mağazasından. Bir Milano seyahati sonrası kurduğu hayalleri gerçeğe dönüştürmek için yola çıkmış ve uzun bir hazırlık aşamasını tamamlayarak 'Unexpected Stories'i açmış. Kısa sürede üzerinde 'Frida Kahlo'nun portresinin olduğu slipper ayakkabıları birçok kişinin ayağında görür hale gelmiş Gökçe. Bu yüzden cesur davranarak, beklenmedik bir yola çıktığı için çok mutlu. Hazırlayan: İpek Özcan

_DSC8762

Bu fikir nasıl ortaya çıktı?
Bir gün aniden kararlaştırıp, spontane bir şekilde gittiğim bir Milano seyahati başlangıcında doğdu hikaye. Uçaktan inerken, bu yolculuğu ‘unexpected story’ olarak adlandırdım.Seyahatten döndüğümde ‘Unexpected Stories’, Milano anıları ile beraber kafamda oturmuştu. Hemen bu hayali gerçeğe dönüştürmek için kolları sıvadım.

_DSC8779

Mağazanızın konseptinin farkı nedir? Burada satışa sunulan bütün tasarımlar size mi ait?
Burası bir designer store değil, bir konsept mağaza. Kendi zevkim ile seçtiğim, yaptığım, farklı ürünlerin bir araya getirilerek hayatın içindeki yerlerini yeni hikâyeler ile buluşturmaya çalışıyorum.

EWR_3940

Sizin stiliniz bu mağazanın ruhuyla örtüşüyor mu? Sizin imza kombininiz nedir?
Bazen fazlasıyla renkli ve neşeli, bazen sade ama şık bir stilden bahsedebilirim. Aslında zamansız ve aslasız, bulunduğu ortamda farkındalık yaratan bir stile bürünmek arzum. Bu mağazadaki her ürün bir hikaye benim için.