BU AY DERGİDE Nilay Yalçınkaya

PLAJDA DEVRİM

Eskiden böyle miydi? Hazır giyim markaları birbirine benzeyen 50 modeli önümüze koyar biz de plajda tek tip giyinir ve bunu önemsemezdik. Devir değişti. Mayo-bikini moda dünyasında bir devrime imza attı. Artık ‘plaj modası’ diye bir tabirimiz bile var. Bu devrimin bir parçası olan Lily and Rose markasını mercek altına aldık. Hazırlayan: Sinem Gürleyük

kapka

Kendileri için tasarımlar yapan ancak bunları satışa sunmayan Liana Kalma ve Roys Elhadef birlikte çıktıkları Paris tatilinde Lily and Rose’u kurmaya karar vererek üretim aşamasına geçiyor. İkisi de tasarım mezunu değil, ancak yaptıkları tasarımlar çevrelerinde fazla ilgi görünce bu işe soyunuyorlar. Liana, Koç Üniversitesi işletme mezunu. Roys ise New York Pratt Insitute’de grafik dizayn okumuş. Onların tasarımlarını özel kılan unsurlar; nakışları, metal aksesuarları, kalıpları, renk ve kumaşları. 2015 için ‘Circus’ temasıyla yola çıkan ikilinin koleksiyonunda hayvan figürleri esprili nakışlarla yer alıyor. Liana ve Roys bu sene plajları kollu bikini ve tuniklerin istila edeceğini söylüyor. Tığ işi ya da desenli mayoların da bu sene plaj modasının yıldızı olacağını belirtiyorlar. Kadınların bikini seçerken vücut tiplerini göz ardı etmemeleri gerektiğini anlatan ikili; “Göğsü küçük olanlar; balkonet modelleri, basenleri büyük olanlar; küçük bikini altlarını, karın bölgesi problemli olanlar; mayoları tercih etmeli,”

 diyor.

Nereden ulaşabilirsiniz?
Lily and Rose ürünlerine Bebek’te bulunan showroom’dan ulaşabilirsiniz. Tüm satış nokaları için www.lilyandrose.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.