BU AY DERGİDE Nilay Yalçınkaya

KÜÇÜK DAHİYANE FİKİRLER

"Mutlu, ince, sağlıklı" mottosuyla yola çıkarak MİSA'yı yaratan Pınar Sabancı kendi hayatı için belirlediği beslenme kurallarıyla sizin hayatınıza da dokunmak istiyor. Sağlıklı bir yaşama, çekici bir vücuda sahip olmanız ve kendinizi mutlu hissetmeniz için en büyük desteği ondan alabilirsiniz. Hazırlayan: İpek Özcan

_MG_0082

Kendinize ait bir marka yarattınız. Kısa sürede herkes tarafından duyulan, sevilen, başarılı bir iş oldu. Siz başarınızı neye bağlıyorsunuz?
Ben bu işi gerçekten çok severek, büyük bir tutkuyla yapıyorum. Hem sağlıklı tarifler üretmek, hem de bu şekilde beslenmek benim hayat tarzım. Bence özveri ve titizlikle yapılan her işin farkı anlaşılıyor.

MİSA’nın doğuş hikayesini anlatır mısınız? Nasıl çıktı bu fikir?
New York’ta okuduğum yıllarda, beslenme düzenimi ilk kez kendim organize etmem gerekiyordu ve çok yoğun bir hayatım vardı. Bu sırada hayatı kolaylaştıran, sağlıklı kutu yemek sistemleri ile tanıştım. İlerde böyle bir iş kurmak aklımın bir köşesinde her zaman vardı. Misa’yı kurana kadar çeşitli diyetisyenlerle görüştüm, onlardan fikir aldım. İngiltere, Amerika ve Türkiye’de aynı hizmeti veren birçok firmayı denedim. Mutfakta çeşitli tarifler geliştirdim, tadım günleri yaptım. Bitmek bilmeyen çalışmalar sonucu, Misa kurulum aşamasına geldi.

_MG_0136

Şu an nasıl bir hizmet veriyorsunuz? İnternet üzerinden mi yürüyor işler?
Arada istek üzerine özel etkinliklere catering de yapıyor olmamıza rağmen, genel olarak kişiye özel sağlıklı forma girme paketleri hazırlıyoruz. Kişinin boy, kilo, yaş, cinsiyet, ve hareket oranı gibi özelliklerinden yola çıkarak bir beslenme planı oluşturuluyor, beş öğün yemek eve gönderiliyor. Bunun dışında 1-3 gün arası kürler şeklinde soğuk sıkım detoks içeceklerimiz de bulunuyor. Hizmetlerimiz misa.com.tr adresinden incelenebilir.

Bir sonraki adım için planlarınız, hayalleriniz neler?
Unsuz, şekersiz kurabiye ve şekersiz brownie çok beğeniliyor. Birçok sipariş alıyoruz. Misa markası altında bu ürünlerin daha büyük oranda üretimine ağırlık verilebilir diye düşünüyorum. Türkiye’de diyabetik olarak adlandırılan ürünler kesinlikle düşük karbonhidratlı değil. Bu alanda bir boşluk var. Ürün yelpazemizde bulunan diyabetik ve glutensiz gıdaları zaman içinde belirli satış noktalarından müşterilerimize ulaştırabiliriz.