BU AY DERGİDE Nilay Yalçınkaya

HAYAT VE KARİYER PEŞİNDE KOŞARKEN

"Şık bir elbisenin altına bile spor ayakkabı giymeyi çok seviyorum. Bu stil, trend olduğu için daha da mutluyum," diyen Ilgın'ın daha ilk cümlesinden spor ayakkabılara olan tutkusunu anlamış oluyoruz. Basic parçalardan oluşan bir gardıroba ve çok sade bir stile sahip olduğu için gündüz de gece de spor ayakkabılarından vazgeçemiyor. Biz onun ayakkabı dolabını karıştırırken o da ayakkabılarıyla olan sıkı dostluğunu anlatıyor. Hazırlayan: İpek Özcan

_MG_4225

Öncelikle Pidipidi serüveninden biraz bahseder misiniz?
Spontane bir şekilde gelişti her şey aslında. Avukat olmama rağmen küçüklüğümden beri modaya büyük ilgim vardı. Çocuklarım doğduktan sonra avukatlığa devam etmek benim için çok zor olacaktı. Yakın arkadaşım Seda Ciner’le modaya bakışımız aynı yöndeydi ve birlikte çocuk modasına yönelmek istedik. Ortaya Pidipidi çıktı. Çocuklar için çok fazla kıyafet alternatifi vardı, ama ayakkabı bulmakta zorlanıyorduk. Bu yüzden de aradığımız hem rahat hem de şık ayakkabıları biz yaratmak istedik.

Sizin ayakkabılarınızla aranızda nasıl bir bağ var?
Ayakkabı benim için gerçekten bir tutku. Her yerden kıyafet alabilirim, ama ayakkabı asla! Çünkü ayakkabı alışverişi yaparken marka takıntım var. Gianvito Rossi, Balenciaga ve Chanel bu listenin başında geliyor.

_MG_4174

Peki, spor ayakkabılar dolabınızın ve günlük hayatınızın ne kadarını kaplıyor?
Günlük hayatımda spor ayakkabı çok giyiyorum. Zaten oldukça sade bir stilim var. Biraz maskülen, biraz da feminen… Gece bile şık bir elbisenin altına spor ayakkabı giymeyi severdim hep… Şimdiyse bu bir trende dönüştü ve benim de çok hoşuma gitti.

Rahat bulduğunuz bir modelin her rengini alır mısınız? Ya da ayağınıza küçük gelse bile çok beğendiğiniz bir spor ayakkabıyı satın alır mısınız?
Ben biraz daha mantıklı alışveriş yapıyorum aslında. Hatta ayağıma yarım numara büyük olan spor ayakkabıyı alıyorum ki rahat giyebileyim. Tabii benim de bazen kendimi kaptırdığım ve mantığımı geri planda bıraktığım anlar oluyor. Mesela en son bordo bir Tom Ford spor ayakkabı aldım. “Kaç kere giyersin,” diye sorsanız; muhtemelen bir ya da iki defa giyerim. Zaten bu yüzden siyah, beyaz ve gri gibi herşeyin altına uyabilen spor ayakkabıları tercih ediyorum.

_MG_4106

Ilgın’la kısa kısa

Favori markaların neler?
Adidas, Nike ve New Balance.

Renkli, farklı spor ayakkabılar mı yoksa klasik modeller mi?
Her zaman tercihim basic’ler.

Yazın spor ayakkabıyla yaptığınız kombin?
Gündüz şort ve tişörtle, akşam ise mini bir elbiseyle…

_MG_4167

Yurt dışında nerelerden ayakkabı almayı seviyorsunuz?
Londra ve Paris en sevdiğim şehirler. Chelsea’nin ara sokaklarında dolaşmaya, alışveriş yapmaya bayılıyorum özellikle.

Tatil bavulunuzda mutlaka spor ayakkabı var mıdır?
Kesinlikle vardır! Özellikle yurt dışı seyahatlerimi spor ayakkabısız düşünemiyorum.