ALL MEN Debora Zakuto

ERKEKLER İÇİN AŞK DÜĞÜMLERİ

House of DIV markasının tasarımcısı Gülşah Sürel Erdem erkekler değişen aksesuar alışkanlıklarını anlatıyor.

all-magazine-house-of-div4

Genelde saat dışında takı ya da başka bir aksesuarı kullanmaya cesaret edemez erkekler. Sizden onlardan biriyseniz artık sınırlarınızı aşmalı, minimal tasarımlarla kendinizi cesaretlendirmelisiniz. Çünkü bu sezon aksesuar anlamında erkekler kadınlar kadar göz hapsindeler. House of DIV markasının tasarımcısı Gülşah Sürel Erdem’in dokunuşları ve tüyolarıyla eminiz, siz de bu fikre alışacaksınız.

‘Knots of Love’ koleksiyonunuzda erkekler için tasarladığınız parçalar var. Öncelikle biraz bunların stilinden, çıkış noktalarından bahseder misiniz?
‘Knots of Love’ koleksiyonu, benim yelken yaparken öğrendiğim denizci bağlarından çok etkilenmemle ve bu düğümlerin aynılarını gümüş ile yapmamla çıktı. Stil sahibi, spor ve şık erkekler tarafından çok beğenildi.

Erkekleri düşünerek aksesuar tasarımı yapmak kadınları düşünmekten daha mı zor?
Bunu zor veya kolay olarak niteleyemem, sadece çok farklı. Biz kadınlar yeni bir şey denemeye çok daha açığız, ama erkekler daha sadık stillerine. Parlak metal sevmiyorsa örneğin, onu ikna etmek çok zor. Bu nedenle birçok versiyon çalışıyorum.

all-magazine-house-of-div

Sizce bir erkeğe en çok hangi aksesuarlar yakışır?
Ben erkeklere en çok bileklik yakıştırıyorum. Bir de kol düğmesi. Ama kolye, yüzük, para klipsi hatta tesbihi bile hakkıyla taşıyıp stiline dahil edebilenleri de unutmayalım. Sonuçta erkeklere de aksesuar çok yakışıyor.

‘House of DIV’ olarak erkekler için ürün çeşitliliğiniz artacak mı?
Evet, erkekler için seçenek çok az ve ciddi bir talepleri var. Bu nedenle onlar için yeni bir ürün yelpazesi üzerinde heyecanla çalışıyoruz.