ALIŞVERİŞ Debora Zakuto

KİŞİYE ÖZEL DECOLLETE

Prada'da kişiye özel hizmet servisi başlıyor. Made to Order Decolleté'de kendi ayakkabınızı kendiniz yaratma şansına sahipsiniz.

Prada MTO Decollete 16 (7)

Perakende dünyasında kişiye özel hizmet servisi tarihteki en şaşaalı dönemlerinden birini yaşıyor. Zaten dergi sayfalarına göz attığınızda birçok ünlü ismin de üzerinde kendi isminin baş harflerinin yer aldığı tasarımlarla sokaklarda boy gösterdiğini fark edebilirsiniz. 90’lı yılların sonunda Sex and the City dizisinde karşımıza çıkan Carrie kolyesiyle başlayan kişiye özel üretim trendi, günümüzde bir zamanlar ‘ben buradayım’ demek için kullanıldığımız büyük logoların yerini almaya başladı. Nedeni ise farklı ve özel olduğumuzu sadece davranışlarımızla değil, kullandıklarımızla da dünya aleme duyurma isteğimiz. Markalar da bu talebe karşılık vermek amacıyla her gün yepyeni bir kişiye özel hizmet veren bir servis geliştiriyor. Louis Vuitton’un başlattığı ardından Goyard ve Burberry gibi markaların da devam ettirdiği bu trende Prada da ayak uyduruyor. Üstelik kişiye özel ayakkabı üretimiyle.

Prada MTO Decollete 16 (2)

Ayakkabının taban renginden kumaşına hatta tabanın kullanılacak materyaline kadar her ayrıntısını seçme kararını müşterisine bırakan marka; daha sonra ortaya çıkan ayakkabının tabanına kişinin isminin baş harflerini metal harflerle yazıyor. Siparişiniz ise verildikten 60 gün sonra teslim ediliyor. Etkileyici, değil mi? O zaman elinizi çabuk tutmalısınız. Markanın kişiye özel sipariş projesi Made to Order Decolleté projesi 4-11 Nisan’da Prada Zorlu Center, 12-18 Nisan’da ise Prada İstinye Park mağazasında hizmete sunulacak.

Prada_MtO_Dècolletè_2015_3