ALIŞVERİŞ allmagazine

BÜYÜKBABANIZDAN İLHAM ALAN 4 STİL

Modaya duyduğumuz iştahla erkeklerin giyiminden esinlenmeye devam ederken, rotayı biraz daha olgun olanlarına çevirmeye karar verdik. Hatta belki de dedelerimize...

Gardıroplarımızın kült statüsündeki parçalar; blazer ceketler, baskılı tişörtler, ve maskülen kesimli pantolonlar…Kadın ve erkek giyimi arasındaki çizgilerin bulanıklaşması aslında yeni bir şey değil. Belki rahatlığından, belki güçlü hissettirmesinden, belki de sadece cool görüntüsünden… Sebebi ne olursa olsun erkek giyimini seviyoruz ve zaman zaman onlardan ilham aldığımızı da inkar edemeyiz. Fakat bu sezon sınırları biraz daha zorlayarak dedelerimizin gardıroplarına doğru yol almaya başladık. Siz de tıpkı Chiara Ferragni veya Leandra Medine gibi stilinizde dedelerinizin izlerini taşımaya kararlıysanız kadife ceketleri, terlikleri ve yüksek bel, bol pantolonları alışveriş listenize ekleme vakti geldi. Ya da en iyisi önce gelin sizin için oluşturduğumuz listeye bir göz atın.

Günlük kıyafetlerinizi dedelerimizin okuma gözlüklerini anımsatan retro parçalarla tamamlamayı deneyin.

Solda, Chiara Ferragni; Sağda, Gözlük, Zara, 59,95 TL

Çizgili, baklava desenli veya ekose kazakları sivri burunlu babetler veya Sienna gibi düz kesimli bir pantolonlarla kombinleyebilirsiniz.

Solda, Sienna Miller; Sağda, Kazak, Mango, 49,99TL

Kadifenin zirveyi yaşadığı sezonda, henüz gardırobunuza kadife bir parça eklemediyseniz tam sırası!

Solda, Mollie King; Sağda, İpekyol, 155 TL

Sadece desenleriyle değil, aynı zamanda rahatlığıyla da bu pantolonların, büyükbabalarımız için üniforma olması şaşırtıcı olmasa gerek.

Solda, Leandra Medine; Sağda, Pantolon, Mango, 99,99 TL

HAZIRLAYAN MELİDA ALEKSANYAN