ALIŞVERİŞ Nilay Yalçınkaya

AMELİYATSIZ BURUN ESTETİĞİ

Burnunuzda hoşlanmadığınız kusurlarınız varsa bunları ışık oyunlarıyla gizlemeye ne dersiniz? Makyaj sihirbazı Nilay Yalçınkaya anlatıyor.

20

Eğer burnunuzu büyük buluyor ve küçültmek istiyorsanız makyaj hilelerinden destek alın. İlk olarak burnunuzun yanlarına parmağınızla ya da far fırçasıyla bronz tondaki allığınızla dikey birer çizgi çizin. Aynı allığı burnunuzun alt ucuna da sürün ve sonrasında fırçanızla bu çizgileri hafif vuruşlarla dağıtın. Bu şekilde burnunuzu olduğundan daha kısa göstereceksiniz. İşin püf noktası ise yüzün geri kalanında koyu tonları kullanmamaktan geçiyor.

Hafif yamuk ve kemikli bir burnu düzeltmek için ise fondöten ya da pudranızı yüzünüze uyguladıktan sonra, bir ton koyu renkteki bir allığı burun kenarlarınıza sürün. Allığın doğal bir şekilde makyajınıza karıştığından emin olun. Buradaki en önemli nokta ise burun kemiğinizin üzerine süreceğiniz kremsi yapıda olan bir aydınlatıcı. Eğer aydınlatıcınız yoksa açık renkli, ışıltılı bir göz farı da kullanabilirsiniz.

1

Ürünler:

Nars, Illuminator, 100 TL

Shiseido, Bronzer, 169 TL

Clinique, Airbrush Illuminator, 89 TL