All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Ünlüler
Yayın Tarihi: 08.09.2020 Venedik’te farkındalık yaratan hareket Merve Girgin

Cate Blanchett, kırmızı halı görünümleriyle Venedik Film Festivali’nde sürdürebilir modaya atıfta bulunuyor.

Ödül sezonuna girişi müjdeleyen Venedik Film Festivali sıkı tedbirler altında hız kesmeden devam ediyor.  Sosyal mesafe ve maske ile korunma sağlanırken, kırmızı halıda stil rüzgarları esiyor. Festivalde jüri başkanlığı yapan Cate Blanchett ise her gün şıklığıyla konuşulmayı başarıyor. Fakat giydiği kıyafetlerden ziyade, onları giyerken verdiği mesaj ile öne çıkıyor oyuncu.

Farklı etkinliklerde giydiği kıyafetleri, küçük dokunuşlarla tekrar giyerek modanın sürdürebilirliğine atıfta bulunuyor. Blanchett’ in stilistliğini yapan Elizabeth Stewart, ”Tekrar etmek şıktır” mottosu ile yola çıkıyor ve dünyaca ünlü bir aktrist bile olsanız  önemli bir etkinlik için önce kendi dolabınıza bakın diyor. Güzel şeyler sürdürebilirlikten doğabilir diyen oyuncunun geçmişte çok beğenilen görünümleri Venedik Film festivalinde tekrar hayat bulmasını sağlıyor. Blanchett, aynı kıyafetleri tekrar giyerek sürdürülebilir modayı teşvik ederken,  festivalde giydiği tüm kıyafetleri Chic Relief adı verilen organizasyonun yönettiği açık arttırma ile bağışlamayı hedefliyor.  Eski görünümleri ile farkındalık yaratan oyuncu, yeni görünümleriyle de kırmızı halının en çok konuşulan isimlerinden olmaya hak kazanmadı mı sizce de? 

Cate Blanchett
Venedik Film Festivali
Benzer İçerikler
Lifestyle Kadınların sesi Dünya Kadınlar Festivali İstanbul, WOW Vakfı ortaklığında bu kez dijital olarak düzenleniyor. Kadınların sesi bu sefer daha gür çıkacak!
23.02.2021
Lifestyle #ALLlovesValentine: Sevgililer Günü filmleri Sevgililer Günü'nde sizi romantik bir moda sokacak filmleri sıralıyoruz.
07.02.2021
Kültür-Sanat Yeni normalde Sundance Film Festivali Sundance Film Festivali için geri sayım başladı.
16.12.2020
Son Eklenenler
Ünlüler Afra Saraçoğlu ALL Nisan sayısında! Afra Saraçoğlu her yerde. Bu sefer de iki yılın ardında Nisan kapağımızda!
05.04.2021
Ünlüler Ebru Şahin ile hayallerin ötesinde Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz ve canlandırdığı karakterle dikkat çeken Ebru Şahin’le hem enerjik bir çekim gerçekleştirdik hem de sorularımızı bütün içtenliğiyle yanıtladı.
01.03.2021
Ünlüler ALL Şubat sayısı - Ebru Şahin ALL Şubat sayımızın kapak yıldızı Ebru Şahin videosu sizlerle...
27.02.2021