All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Ünlüler
Yayın Tarihi: 08.09.2020 Venedik’te farkındalık yaratan hareket Merve Girgin

Cate Blanchett, kırmızı halı görünümleriyle Venedik Film Festivali’nde sürdürebilir modaya atıfta bulunuyor.

Ödül sezonuna girişi müjdeleyen Venedik Film Festivali sıkı tedbirler altında hız kesmeden devam ediyor.  Sosyal mesafe ve maske ile korunma sağlanırken, kırmızı halıda stil rüzgarları esiyor. Festivalde jüri başkanlığı yapan Cate Blanchett ise her gün şıklığıyla konuşulmayı başarıyor. Fakat giydiği kıyafetlerden ziyade, onları giyerken verdiği mesaj ile öne çıkıyor oyuncu.

Farklı etkinliklerde giydiği kıyafetleri, küçük dokunuşlarla tekrar giyerek modanın sürdürebilirliğine atıfta bulunuyor. Blanchett’ in stilistliğini yapan Elizabeth Stewart, ”Tekrar etmek şıktır” mottosu ile yola çıkıyor ve dünyaca ünlü bir aktrist bile olsanız  önemli bir etkinlik için önce kendi dolabınıza bakın diyor. Güzel şeyler sürdürebilirlikten doğabilir diyen oyuncunun geçmişte çok beğenilen görünümleri Venedik Film festivalinde tekrar hayat bulmasını sağlıyor. Blanchett, aynı kıyafetleri tekrar giyerek sürdürülebilir modayı teşvik ederken,  festivalde giydiği tüm kıyafetleri Chic Relief adı verilen organizasyonun yönettiği açık arttırma ile bağışlamayı hedefliyor.  Eski görünümleri ile farkındalık yaratan oyuncu, yeni görünümleriyle de kırmızı halının en çok konuşulan isimlerinden olmaya hak kazanmadı mı sizce de? 

Cate Blanchett
Venedik Film Festivali
Benzer İçerikler
Kültür-Sanat Beyaz perdede moda Fashion Film Festival Istanbul 2020 ile sinema ve modanın büyülü dünyasına unutulmaz bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?
18.11.2020
Kültür-Sanat 39. İstanbul Film Festivali Her sene büyük bir ilgi ile karşılanan İstanbul Film Festivali, bu sene hem çevrimiçi hem de sinema salonlarında gösterime girmeye hazırlanıyor.
06.10.2020
Moda Venedik Film Festivali kırmızı halı görünümleri 77. Venedik Film Festivali tüm ihtişamıyla kapanışı yaparken, kırmızı halı görünümleri akıllarda yer ediyor.
15.09.2020
Son Eklenenler
Ünlüler Seda Bakan ile renk yolculuğu! Ünlü oyuncu Seda Bakan ile yeni projelerini ve anneliği onun renkli kişiliği ile birlikte size anlatıyoruz. Siz de bu eğlenceye ortak olun!
07.11.2020
Ünlüler Cadılar bayramı ilhamı Cadılar Bayramı senede bir kez başka biri olmanın hafifliğini yaşadığımız bir gün. Bu senelik partilere elveda desek de evde sevdiklerinizle veya küçük arkadaş grubunuzla Cadılar Bayramı ruhunu yaşamak isteyebilirsiniz. Kostüm ilhamı için Cadılar Bayramı’nın tartışmasız kraliçesi Heidi Klum’un hiper gerçekçi görünümlerinden Kardashian’ların seksi kostümlerine, ünlülerin unutulmaz Cadılar Bayramı anlarına eşlik ediyoruz.
26.10.2020
Ünlüler Türk mücevherler ile Madonna Bee Goddes, tılsımlı mücevherleri ile Madonna'nın gözdesi.
29.09.2020