All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 10.06.2020 Yükselen androjen parça: Yelek Dilara Yılmaz

Milenyum gardırobunun en unutulmaz parçası yeleklerin beklenen dönüşü gerçekleşiyor. Erkeklerden ödünç aldığımız bu seksi parça, 2020 İlkbahar-Yaz sezonunun yeni havalısı olacak.

2000’li yılların gardırobuna dair hatırladığınız kıyafetler neler diye sorsak muhtemelen ‘yelek’ cevabı ilk sıralarda olacak. Erkek gardırobunda takım elbiselerin oyun arkadaşı olan yelekler, bohem tarzın kilit parçalarından biriydi. Diane Keaton’ın ünlü Annie Hall karakteriyle maskülen bir tamamlayıcı olan yelekler Sex and the City’de Carrie Bradshaw’la birlikte feminen bir hal aldı. Yakın geçmişte gelecek olursak hepimizin aklında Kate Moss’un 2005 yılındaki görünümlerini hatırlarız. Ünlü model, yeleği görünümlerinin imza parçası yaptı. Festivaller için payetli versiyonlar, davetler için daha resmi ve şık modeller ve günlük yaşamında daha bohem modeller tercih etti. Bazen tek olarak giydiği yelekleri çoğunlukla tişört ve gömleklerle kullanan Moss, o dönem çoğumuz için ilham vermişti. Bu sezon 2000’lerin unutulmaz parçası gardıroplarımızda tekrar yer almaya hazırlanıyor. 

2020 İlkbahar-Yaz koleksiyonlarında karşımıza çıkan zaman yolculuğu etkisiyle karşılaştık. Yelekler de bu etkiden nasibini aldı ve moda sahnesinde eski popülerliğini kazanmaya başladı. Paris Moda Haftası’nda birçok defilede karşımıza çıkan yelekler farklı stillerde karşımıza çıktı. Saint Laurent defilesinde Kaia Gerber’in üstünde gördüğümüz görünüm modern bir 2000’ler esintisi yaşattı. Bohem havanın hakim olduğu Celine defilesinde 70’ler ile entegre edilen yelekler, koleksiyonda öne çıkan parçalardan biri oldu. Zikzak deseniyle retro bir havaya sahip Louis Vuitton yelekle eğlenceli bir görünüm yansıtıldı. 

Tomboy stilini anımsatan yelekler, gömlek ve tişörtlerle kombinlendiğinde daha maskülen bir görünüm yaratırken tek başına ise feminen bir havaya sahip oluyor. Paris Moda Haftası’nda katıldığı bir etkinlikte Dilara Fındıkoğlu tasarımı yelek takımıyla boy gösteren Bella Hadid, gerçek bir femme fatale hava yakalamıştı. Ünlü moda tasarımcısı Victoria Bechkam ise kendi tasarımı yelek takımıyla modern ve güçlü bir kadın profili çizdi. 2020 İlkbahar-Yaz sezonunda sıkça karşımıza çıkacak yeleklere siz de gardırobunuzda bir şans vererek 2000’leri modern bir şekilde yaşamaya ne dersiniz?  

Galeri
YELEK
TREND
2020-İLKBAHAR-YAZ
MODA
ALIŞVERİŞ
Benzer İçerikler
Moda Yükselen androjen parça: Yelek Milenyum gardırobunun en unutulmaz parçası yeleklerin beklenen dönüşü gerçekleşiyor. Erkeklerden ödünç aldığımız bu seksi parça, 2020 İlkbahar-Yaz sezonunun yeni havalısı olacak.
10.06.2020
Son Eklenenler
Moda Fendi müjdeyi verdi İngiliz yaratıcılığı ile İtalyan ihtişamı onurlandıran zarif stillere hazır mısınız?
13.04.2021
Moda Beymen yeni koleksiyonunu tanıttı İstanbul Boğazı’nda moda rüzgarları esti.
13.04.2021
Moda İkonik tasarımlara yeni dokunuş Gardırobunuzu yenilemeye hazırlanın!
13.04.2021